Domácí úkoly

27.2.


Vzhledem k rozhodnutí ředitele školy o vyhlášení chřipkových prázdnin, posílám prostřednictvím stránek úkoly všem dětem, které jsou doma nemocné nebo na horách.

Český jazyk: uč. str. 128/16- připravit, píšeme po návratu do školy

do čj D str. 126/13, 133/2

PS str.22/4, 36/8

opakovat vzory podst. jmen

Matematika: uč. str. 52/11 do Md, 53/1 až 4- ústně připravit, 53/5 do Md.

PS 2 str. 7/14, 8/17,18, 10/2,3

vlastivěda: uč. str. 10 přečíst, podle otázek dole ZAPIŠ.....odpovědět do sešitu.

Str.11 přečíst,naučit

ps str. 8

přírodověda uč. str. 40-42opakování, str. 43 umět odpovědět na otázky, uč. str.46-7 nové učivo- přečíst , podle obrázku poznat jednotlivé rostliny.

PS str. 21/1,2,3

Ve třídě jsou vši, během tohoto týdne vyčistěte dětem hlavy, pokud by ještě někdo měl hnidy nebo vši po návratu do školy, bude muset být odeslát zpět domů.

Připravte se, prosím, na úhradu zálohy na ŠVP cca 1400,- Kč.

29.11.

Sraz na zítřejší rozsvěcení stromu je v 16,20 v podloubí u radnice (MÚ).Po vystoupení - vystupujeme jako osmá skupina-si děti buď vyzvednou rodiče zase před vstupem na Mú nebo přejdou do ZUŠ, aby se připravily na další vystoupení.

S sebou si všichni vezmou oblečení na vystoupení tzn. bílý přehoz, rukavice a čepici, kdo má svoje světlo(baterku), tak nezapomene ani světlo. Teple se oblékněte.Děkuji.

Zítra se těším.18.11. Kdo je přihlášen ( 20 dětí) odjíždí zítra ve 12,30 hodin do Prahy- Holešovic na interaktivní výstavu " Chodící lidé". Ve 12,15 jdeme na oběd. S sebou v batůžku si děti vezou pití a svačinu, kapesné. Vstupné je zdarma, kdo ještě neplatil, přinese 80,- Kč na autobus. Příjezd je mezi 16,15-16,30 hodinou. Kdo jde sám domů, bude mít lísteček: " Na mou žádost odchází má dcera/ syn ......................(jméno) po příjezdu z Prahy od školy sám/sama.Podpis zákonného zástupce.

VE ČTVRTEK JSOU TŘÍDNÍ SCHŮZKY, V NAŠÍ TŘÍDĚ OD 15,30 HODIN.


22.10.Zítra je projektový den. Naše třída jde po stopách historie Velvar od 8,00 do 10,00 hodin, pak pracujeme ve třídě. Vzhledem k předpovědi nepěkného chladného počasí, dejte dětem teplejší oblečení a pláštěnku. Přinesou si jen angličtinu, penál, pastelky. Vyučování končí podle rozvrhu ve 12,35 hodin. Příští týden od 27.10.do 29.10. jsou děti doma ( podzimní prázdniny a státní svátek).Z učebnice čj si pohom nacvičit diktát, který budeme po prázdinách psát na známky. V matematice se učíme dělit písemně jednociferným dělitelem, procvičujte doma, některé děti mají velké problémy.V čj. probíráme velká písmena ve vlastních jménech.Po prázdninách děti mají děti poslední možnost na odevzdání čtenářského deníku za září.

Prosím, pokud dítě chybí, nezapomeňte mi poslat nejpozději do tří dnů omluvenku. Děkuji.


8.10.

d.ú. MAT PS červený str.10/24

7.10. Zítra proběhne projektový dopravní den. Děti si přinesou učení. češtinu, matematiku a angličtinu. Během dne se zúčastníme připraveného programu ( 60 minutový blok). Vhodné je sportovní oblečení- rovnou z domova nebo se děti mohou převléknout do věcí na TV.

Už od pátku děti vědí, že budeme psát diktát, který si mohou procvičit podle učebnice.

Do školy si přinesou na dílny čtení- každý pátek- svoji knížku.

Některé děti si nepamatují učivo z PŘ a VL ze školy, protože nedávají pozor nebo potřebují zkrátka delší dobu na vstřebání. OPAKUJTE s nimi základní učivo doma.

21.9. VE TŘÍDĚ MÁME OPĚT PO PRÁZDNINÁCH VŠI! PROHLÉDNĚTE, PROSÍM, DĚTEM HLAVY A V PŘÍPADĚ, ŽE ZJISTÍTE POZITIVNÍ NÁLEZ, NEPOSÍLEJTE JE DO ŠKOLY, DOKUD NEBUDE HLAVIČKA ČISTÁ.DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

18.9.

Zítra jedeme recitovat ke hrobu J.Seiferta do Kralup. Sejdeme se normálně ve škole. Odjíždíme vlakem v 8,16 hod. Přijedeme v 11,46 hod. Vyučování ukončíme podle rozvrhu ve 12,35 hod. S sebou 20,- Kč na vlak, svačinu, pití, pláštěnku, kapesné?- všechno v batůžku.

Na sebe sportovní oblečení a obuv.

 

5.9.

Děti dostaly PIN k přístupu do elektronické ŽK, mají je nalepené v ŽK. Zkuste se přihlásit podle návodu na stránkách školy do školy on line.

Komu to nepůjde, nepropadá panice :)))) a na třídní schůzce, která se bude konat 16.9.od 15,00 hod., vám pan učitel Perlík poradí, pomůže a doladí případné nedostatky. PINy se vezměte s sebou.

Dohlédněte , prosím , na přípravu do školy. Dnes 5 DĚTÍ NEMĚLO VĚCI NA VLASTIVĚDU.

D.Ú. vlastivěda do sešitu, do nalepené mapky doplnit názvy sousedních států, dopsat jejich hlavní města a vybarvit vlajky- na další vlastivědu.

Z č.j. SI DĚTI MOHOU DOMA PROCVIČIT DIKTÁT Z UČEBNICE, KTERÝ BUDEME PSÁT VE ŠKOLE.

Opakujeme učivo ze třetí třídy.

 

1.9.

ZÍTRA S BATOHEM/ AKTOVKOU A ZÁKLADNÍ VÝBAVOU, UČÍME SE DO 11,40 HOD. BUDEME ROZDÁVAT UČEBNICE A PLNIT ORGANIZAČNÍ VĚCI VE TŘÍDĚ.

Rodiče 2 dětí, které na konci roku nezaplatily za pracovní sešity 500,- Kč, prosím, aby mi peníze přinesli nebo poslali. Děkuji. (dnes jsem jim to připomínala ve třídě)

Kdo bude mít zájem o hromadné objednání a zakoupení map na vlastivědu pro domácí potřebu, oznámí svůj zájem třídní učitelce do konce týdne (cca 100,- Kč). Mapy budeme potřebovat přibližně na konci října.

Přinášejte věci na TV, VV, ručník, přezůvky. Vybírat budeme 200,- Kč na pomůcky na VV,PV, kapesníky, mýdlo, ubrousky na celý rok.

28.8.

V pondělí 1.9. končíme v 8,45 hod. Od úterý do pátku končíme každý den v 11,40 hod. BEZ OHLEDU NA ROZEPSANÝ ROZVRH. Od 8.9. končí vyučování podle rozvrhu: v pondělí ve 14,00 hod. a v ostatní dny ve 12,35 hod. 

 

23.8.

Malování třídy po domluvě odkládáme z provozních důvodů po podzimních prázdninách.

Děkuji moc všem, kteří se ozvali a chtěli pomoci.

 

10.8. MILÍ RODIČE,

MÁM VELKOU PROSBU: BYLO BY HEZKÉ VYMALOVAT NAŠI TŘÍDU ( 2 STĚNY), PROTOŽE POHYB +- 27 DĚTÍ NĚKOLIK LET SE NA ČISTOTĚ PODEPSAL :))) ALE JAK UŽ TO TAK V NAŠICH ZEMĚPISNÝCH ŠÍŘKÁCH BÝVÁ, FINANCÍ A PRACOVNÍCH SIL SE NEDOSTÁVÁ :((((, PROTO JSEM VÁS CHTĚLA POPROSIT, JESTLI BYCHOM SI SVÉPOMOCÍ TŘÍDU NEVYMALOVALI.

VĚŘÍM, ŽE SE TO DÁ NĚJAK ROZUMNĚ ZVLÁDNOUT. ZATÍM DĚKUJI. HEZKÉ SLUNEČNÉ DNY.

M.Č.

 

 

18.7.

DĚKUJI ZA VŠECHNY PRÁZDNINOVÉ POZDRAVY :)))) ZA TY PÍSEMNÉ I TY ÚSTNÍ.

VKLÁDÁM ČÍSLA SEŠITŮ PRO VŠECHNY, KTEŘÍ UŽ SE NEMOHOU DOČKAT A CHTĚJÍ SI POŘIZOVAT VÝBAVU DO 4. TŘÍDY.

sešity č. 523 4x

           č. 544 6x

           č.545 (malé čtverečky)

           velký nelinkovaný na geometrii- můžete pokračovat do loňského

           notový sešit

           malý notýsek linkovaný

S obaly vyčkejte po rozdání učebnic, nebo kupte variabilní, u kterých se dá upravit rozměr.

Ostatní pomůcky viz.níže.

 

22.6.

Do fotogalerie jsem vložila fotky ze školy v přírodě- od str. 8, tak se můžete pokochat :)))).

 

 

13.6.

Do kalendáře akcí jsem vložila 2 příspěvky.

Do konce školního roku prosím o zaplacení 500,- Kč za pracovní sešity (3x matematika, český jazyk, vlastivěda, přírodověda, angličtina) do 4. třídy. Čísla sešitů přidám až po příjezdu ze švp. Pomůcky zůstávají stejné jako ve třetí třídě + průhlednou tvrdou fólii, aby se na ní dalo psát, na geometrii nutný trojúhelník s ryskou (+ pravítko 30 cm + kvalitní kružítko), ještě doporučuji na vlastivědu pořídit domů vlastní školní mapu České republiky, aby si v ní mohly děti hledat a připravovat se do hodiny doma ( orientace v mapě- města, řeky, pohoří atd.). Mapy ze školy nebudou zapůjčovány domů. Já jsem synovi loni kupovala soubor školních map na vlastivědu z Kartografie a osvědčily se nám. (cca 90,- Kč).

10.6. Zítra je školní olympiáda, VYUČOVÁNÍ KONČÍ V 11,40 HODIN.DĚTI SI VEZMOU SPORTOVNÍ LEHKÉ OBLEČENÍ, DOSTATEK PITÍ, ČEPICI NA HLAVU, SVAČINU.

 

30.5.JDEME DO FINÁLE

-příští týden budeme psát závěrečná opakování z čj, mat za 2.pololetí. Dětem jsem přesně vyjmenovala, co budeme opakovat.

V matematice už jen opakujeme, nové učivo už probírat nebudeme, v č.j. nám ještě kousek zbývá, ale zvládneme to.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ: VŠECHNY DĚTI, KTERÉ POJEDOU UŽ MAJÍ DOMA K VYPLNĚNÍ NĚKOLIK TISKOPISŮ, NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE POTVRZENÍ OD LÉKAŘE, KTERÉ NESMÍ BÝT STARŠÍ NEŽ ROK- MŮŽETE POUŽÍT I  TŘEBA Z LYŽAŘSKÉHO VÝCVIKU APOD.

SEZNAM VĚCÍ JE ORIENTAČNÍ, PŘIBALTE DĚTEM SPREJ PROTI KLÍŠŤATŮM, ČASOPIS NEBO KNÍŽKU NA ČTENÍ, KARETNÍ HRU, PASTELKY, BLOK ( NA POLEDNÍ KLID), PLAVKY, KRÉM NA OPALOVÁNÍ, PAPÍROVÉ KAPESNÍKY, ALESPOŇ DVOJE BOTY, ČEPICI NEBO KLOBOUK- NUTNÉ!!, KAPESNÉ SI MOHOU DĚTI NECHAT U SEBE, POKUD BUDETE CHTÍT, ABYCH SI PENÍZE ZAMKLA K SOBĚ A POSTUPNĚ JE DĚTEM VYDÁVALA, ROZMĚŇTE JE NA MINCE, DEJTE DO OBÁLKY ( DO KRABIČKY APOD.), NAPIŠTE CELKOVOU ČÁSTKU, VÝRAZNĚ PODEPIŠTE A PŘEDEJTE PŘI ODJEZDU PŘÍMO MNĚ.

KDO ZVLÁDNE DOPLATEK POSLAT DO ÚTERÝ, BUDU RÁDA. JINAK DO 10.6.( NEPLATÍ PRO TY Z VÁS, KTEŘÍ UŽ MAJÍ ZAPLACENOU CELOU ČÁSTKU).

adresa střediska:
RS Spolana Varvažov
tábor Ostrovec
397 01 Písek             

    NA WWW.CKTOPINKA.CZ si můžete najít v záložce pro školy přímo středisko Ostrovec a podívat se na podrobnosti

 

Před odjezdem u autobusu také odevzdáte "bezinfekčnost" - ten nejmenší papír, který jste dostali - podpis nesmí být starší 24 hodin  a také nezapomeňte na kartičku pojišťovny ( i kopie). Pokud dítě bere léky, budou obaly výrazně podepsané a označené přesným dávkováním. Všechny problémy, které lze očekávat nám bez obav sdělte dopředu: alergie, nevolnosti ( před cestou autobusem dejte dětem LÉK, na jaký jsou zvyklé a přibalte jim ho s sebou), Do přihlášky uveďte aktuální telefonní spojení na Vás.

NEDOPORUČUJI, aby měly děti s sebou mobily.

 

23.4. Ve třídě se stále dokola objevují vši. Prosím všechny rodiče, aby prohlíželi dětem hlavy ( hlavně holčičkám s dlouhými vlasy) a v případě, že najdete živé vši nebo hnidy, nechte děti doma, až do doby, než budou vlasy zcela čisté. Preventivně myjte vlasy přípravky proti vším, i když zatím žádné nemáte. Je potřeba důsledně vyprat (vyvařit) ložní prádlo, potahy křesel, sedaček, čepice a jiné pokrývky hlavy, atd....

Mně samotné není tato situace příjemná, ale nevím, co ještě bych mohla podniknout, aby tato zvířátka naši třídu opustila.Jestli někdo zná  recept, budu ráda, když nám cokoliv účinného  poradíte. Záleží na Vás -rodičích, jak budete k sobě navzájem solidární, důslední a důkladní. Ujišťuji Vás, že bohužel podobná situace je i na jiných školách.

TŘÍDNÍ SCHŮZKA SE BUDE KONAT 12.5.2014 OD 17,00 HODIN VE TŘÍDĚ 3.A.

Kdo se potřebuje na cokoli zeptat, může přijít osobně nebo mi pošlete mail.

ODJÍŽDÍME V PONDĚLÍ 16.6. OD ŠKOLY UL.BEZRUČOVA MEZI 8- 9 HODINOU. NÁVRAT JE PLÁNOVANÝ NA 21.6.-SOBOTA- KOLEM POLEDNE.

SNAD NÁM BUDE PŘÁT POČASÍ STEJNĚ JAKO LONI. UŽ SE TĚŠÍME :))))))

-zkontrolujte odhlášené obědy ve školní jídelně

 

V PŘÍŠTÍM ROCE BUDOU DĚTI HODNOCENY DO ELEKTRONICKÉ ŽK. KDO NEMÁ ZATÍM PŘIPOJENÍ NA INTERNET, ZAČNĚTE S PŘEDSTIHEM PŘEMÝŠLET O ŘEŠENÍ.

V pondělí 23.6. bude branný den- batohy, V ÚTERÝ 24.6. SE BUDOU ODEVZDÁVAT UČEBNICE ( VYGUMOVANÉ, NAROVNANÉ, SLEPENÉ, PODLEPENÉ, NEDOSTATKY BUDOU ZPOPLATNĚNÉ), 25.6.A 26.6. organizační věci a úklid třídy, 27.6. rozdávání vysvědčení, 30.6. už jsou prázdniny a děti jsou doma:))))

Je možno si zaplatit na prázdniny TÁBOR ZA ŠKOLOU na jednotlivé dny nebo celý týden ( 1 TÝDEN ČERVENEC, 1 TÝDEN SRPEN) bližší info na stránkách školy- školní klub, cena 1 den= 100,- Kč, ve šj se bude vařit.

Do konce roku se ještě budou platit pracovní sešity na příští rok, počítejte s tím, napíšeme si do notýsků, až budeme vědět celkovou částku.

 

3.4. Milí rodiče,

zítra večer se opět po roce sejdeme s vašimi dětmi večer na noci a Andersenem. Děti přiveďte v 18,00 hod. k bočnímu vchodu.S sebou dejte dětem karimatku, spacák, polštářek, věci na sebe na spaní, hrneček na čaj, BATERKU, knížku, pití, pokud budete stejně hodní jako loni, tak nějaké buchty k snídani. Máme připravený program v muzeu, v knihovně, ve škole, budeme péct buřtíka (budou připravené).Letošní noc bude ve jménu Komisaře Vrťapky............takže budeme detektivové.

DOMLUVILI JSME S KOLEGY ŠKOLU V PŘÍRODĚ: OD 16.6.DO 21.6. OSTROVEC, OBLAST MILEVSKO, 4LŮŽKOVÉ VĚTŠÍ CHATKY, CENA 2600,- + 200,- VÝLETY. ( ORLÍK, ZVÍKOV, PÍSEK.... vybereme). V CENĚ JE : DOPRAVA TAM A ZPĚT, UBYTOVÁNÍ, STRAVA 5X DENNĚ + PITNÝ REŽIM, NOČNÍ HLÍDAČ, ZDRAVOTNÍK, 3X PROGRAM OD AGENTURY, ODMĚNY, VÝTVARNÉ POTŘEBY....PLATIT JE MOŽNO PO ČÁSTECH NAPŘ. 1300,- + 1000,- + 500,-. Odjezd pondělí kolem 8,30, návrat sobota na poledne.

 

24.3. PRV- NAUČIT SE POZNÁVAT ROSTLINY A ŽIVOČICHY STR.42-43, VE STŘEDU PÍŠEME KRÁTKÉ OPAKOVÁNÍ ZE STR.38-41- UŽ JSME TO NĚKOLIKRÁT OPAKOVALI, ŘEKLA JSEM DĚTEM PŘESNĚ, CO V OPAKOVÁNÍ BUDE, DNES JSEM ZKUSILA BEZ ZNÁMKOVÁNÍ ZADAT ÚKOLY A DOPADLO TO VELMI ŠPATNĚ- KAŽDÝ ŽÁK SI PŘINESL DOMŮ VÝSLEDEK SVÝCH ZNALOSTÍ NA LÍSTEČKU. TO SAMÉ, CO JSME PSALI DNES, BUDEME PSÁT ZNOVU VE STŘEDU.

V MATEMATICE JSME ZAČALI PROČVIČOVAT NOVÉ UČIVO:NÁSOBENÍ A DĚLENÍ MIMO OBOR NÁSOBILKY.

20.3.d.ú. mat 2 sloupečky dělení mimo obor násobilky- přepsat do MD a vypočítat.

Vítání jara na Střekově jsme museli pro malý zájem ze strany žáků zrušit.

 

NĚKTERÉ DĚTI STÁLE NEODEVZDALY ČTENÁŘSKÉ ZÁPISKY ZA ÚNOR, I KDYŽ DOSTALY NÁHRADNÍ TERMÍNY.

OPAKUJEME STÁLE STEJNÉ UČIVO Z MATEMATIKY I ČESKÉHO JAZYKA. KAŽDÝ PÁTEK MÁME GEOMETRII A PRACUJEME S PRAVÍTKEM A KRUŽÍTKEM, OŘEZANOU TUŽKOU Č.3. NĚKTERÝM DĚTEM SE JEŠTĚ NEPOŠTĚSTILO VE DRUHÉM POLOLETÍ, ABY VŠECHNY TYTO VĚCI MĚLY NA GEOMETRII V HODINĚ K DISPOZICI NAJEDNOU, I KDYŽ JSEM NA PRÁCI S KRUŽÍTKEM UPOZORŇOVALA JIŽ DLOUHO DOPŘEDU. NEMOHOU SI PROTO ÚKOLY PROCVIČOVAT SOUBĚŽNĚ S NÁMI.

AKCE PRO ZÁJEMCE: V PÁTEK 21.3. POJEDEME VÍTAT JARO NA STŘEKOV A DO JEHO OKOLÍ NEBO NA VINAŘICKOU HORU, ODJEZD VE 13,00 HOD OD ŠKOLY, PLATÍ SE JÍZDNÉ AUTOBUSEM, PŘÍJEZD I MÍSTO  BUDE UPŘESNĚNO.

17.3. NOC S ANDERSENEM SE BUDE KONAT 4.4. VIZ. KALENDÁŘ AKCÍ, BĚHEM TÝDNE DOSTANOU DĚTI PŘIHLÁŠKU.

VYJEDNÁVÁME ŠKOLU V PŘÍRODĚ, LETOS TO JDE NĚJAK ZTĚŽKA, NEMŮŽEME DOMLUVIT PŘIJATELNÉ PODMÍNKY- ZEJMÉNA FINANČNÍ. KONEČNÉ SLOVO PADNE DO KONCE TOHOTO TÝDNE. S JISTOTOU VÍME, ŽE BY SE JELO OD 16. DO 20. MOŽNÁ DO 21.6. PROBĚHNE RYCHLÝ PRŮZKUM ZÁJMU. STEJNĚ JAKO LONI BUDETE MÍT PŘÍPADNĚ MOŽNOST ZAPLATIT CENU ZA ŠVP V NĚKOLIKA SPLÁTKÁCH. NĚKTERÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY NAPŘ. PRŮMYSLOVÁ DĚTEM OZDRAVNÉ POBYTY HRADÍ.

18.A 19.3. SE KONÁ SBĚR PAPÍRU V OBVYKLÉM ČASE.

20.3. JDEME NA VÝCHOVNÝ KONCERT (KLAVÍR- POHÁDKY- Mezinárodní rok hudby) DO ZUŠ, CENA 25,- Kč.

8.4. ve 14 hodin proběhne vernisáž výstavy BEZOBRATLÍ zapůjčená z Přírodovědecké fakulty UK. Nádherné fotografie hmyzu žijícího na území ČR budou vystaveny přímo u nás ve škole

 

3.3. Zítra končí vyučování v 11,40 hod.  na celém 1. stupni.( projektový den, den otevřených dveří). 1. a 2. hodinu máme č.j. a matematiku.

Ve čtvrtek 6.3. jdeme do muzea na výukový pořad, vstupné 30,- Kč.

Dnes není úkol, nacvičovali jsme na projektový den.

 

20.2. Doprava do Planetária vychází na dítě 72,- Kč. Prosím, kdo byl na představení, noste do školy.

DÚ z PRV je až na pondělí, dnes d.ú. z Mat 56/2, třetí a čtvrtý sloupeček.

Čtenářský sešit  za únor odevzdáváme do 7.3.

17.2.

Zítra jedeme do Planetária. První hodinu se učíme- matematika, PS + penál. S sebou do batohu i svačinu, pití, kapesné, komu je špatně v autobusu, tak dejte lék. Přijedeme mezi 12,30-13,00 hodinou. Půjdeme na oběd.

DÚ z č.j. je na středu.


PO DLOUHODOBÉM VÝPADKU SÍTĚ A VLEKLÝCH PROBLÉMECH S PC SÍTÍ JE PROBLÉM SNAD ODHALEN A ODSTRANĚN, TAKŽE SE OPĚT HLÁSÍM.

 

Příspěvek KRPDŠ pro letošní školní rok 200,-Kč (tj. 20,- Kč/měsíc) zaplatili rodiče těchto dětí:

Štádlíková

Lincová

Kuptíková

Plicková

Kricner

Šach

Stach

Witton

Hančlová

Shíbal

Sulin

Hájek

Pravidla KRPDŠ říkají, že např. na školu v přírodě, na různé pomůcky, vylepšení prostředí ve třídě apod. přispívají  třídám, ze kterých má zaplacen příspěvek alespoň polovina dětí, což je v naší třídě  13 . Buďte tak hodní a zvažte, zda byste mohli příspěvek za své dítě zaplatit ( pokladník p. Francová). Uvedeným dvanácti rodičům velmi děkuji.

 

Máme nový koberec. Přispělo na něj 21 rodičů, moc děkujeme. Celkem stál 2470,- Kč. Rodiče přispěli 2100,- Kč. Zbytek jsem doplatila ze sponzorského daru (sběru) od Sulinových.


Dětský koberec Play 890 šíře 4m


18.2. jedeme na výukový program k prvouce do Planetária do Prahy.

4.3. NÁS ČEKÁ PROJEKTOVÝ DEN KONTINENTŮ- LETOS ASIE- děti dostávají průběžně instrukce.

Na začátku března také navštívíme program v muzeu, kde si děti vyrobí drobné textilní věci a seznámí se s oblékáním v minulých dobách.

Připravujeme se na školní kolo recitační soutěže.

Od 10.3. začínají jarní prázdniny pro kladenský okres.

 ÚKOLY  pro Sáru a pro Míšu

MATEMATIKA: procvičovat násobilku- psali jsme opakování, PS str. 26/4 a 28/1- slovní úlohy,( výpočet, odpověď), pokud Sára nemá, dobarvit obrázek na str. 28/3, str. 27/8, str. 26/3 jen první řadu (4 příklady, druhý příklad opačný postup), str. 30/5. Na papír. zjisti součet a rozdíl těchto čísel:                                                                                                                             654,269
                                                                                                                                                               78, 571
                                                                                                                                                             307,409-            celkem 6 příkladů


ČESKÝ JAZYK: opakování VS (B,L,M,P) uč. do str. 97, můžete vyzkoušet nanečisto diktáty.Do čj d  str.93/ 8 první odstavec, PS 31 celá, odevzdáváme čtenářský deník za leden.
KV- napiš 5 vět o netopýrovi- zpaměti + obrázek.

PRV- učebnice do str. 35, znát planety sluneční soustavy, vědět, která patří mezi malé a velké, co je Slunce,jaký má pro nás význam,  čím se liší Země od ostatních planet, které planety jsou k Zemi nejblíže, z čeho se skládá vzduch, koloběh vody v přírodě atd.- svými slovy umět jednoduše vysvětlit a popsat.
PS STR. 38,39 CELÁ.
 

20.12. d.ú. na vánoční prázdniny: č.j. uč. str.83/2 a,b- z každého cvičení 2 řádky do čj d, zbytek ústně. PS str.26/4. Procvičovat VS po B,L.

MAT- příklady na papíru, PS str.24/1, 25/7

Dopsat čtenářský deník za prosinec.

Prosím, kdo ještě nepřinesl 80,- Kč za jízdné do svíčkárny, po svátcích vzpomeňte a PŘINESTE.

DĚKUJI VELICE PANÍ KALTOUNKOVÉ ZA PŘÍPRAVU, MATERIÁL A ČAS, KTERÝ VĚNOVALA DĚTEM V NAŠÍ TŘÍDĚ V PŘEDVÁNOČNÍM ČASE PŘI VÝROBĚ KRÁSNÝCH VÁNOČNÍCH DEKORACÍ A DÁREČKŮ :)))) UŽILI JSME SI TO PĚKNĚ:)))))

 

17.12. d.ú. mat do md si děti napsaly čísla: 179,307,488,560,655,707,899,950 a rozepíší je v rozvinutém desítkovém zápisu.Např: 179= 1.100+7.10+9.1. Učili jsme se ve škole- rozepisuji pro chybějící, aby si to mohli dopsat a procvičit.

Zítra druhou hodinu jdeme na koncert do ZUŠ.Ve čtvrtek se učíme 1. a 2. hodinu dle rozvrhu, další dvě hodiny máme řemeslnou dílnu s p. Kaltounkovou (děti budou vyrábět drobné dárečky). První dvě hodiny v pátek se učíme- český jazyk a matematika, 3. a 4. hodinu proběhne třídní vánoční besídka- děti si přinesou hrneček, lžičku na čaj, kdo chce,může přinést vzorek cukroví.  V pátek končí vyučování v 11, 30 hodin ( provozní důvody ve školní jídelně).Děti dostanou úkoly na vánoční prázdniny. Do školy přijdou děti 6.ledna 2014.

MILÍ RODIČE, DĚKUJI VÁM VŠEM ZA POMOC A PODPORU, PŘEJI VÁM I VAŠIM BLÍZKÝM KRÁSNÉ SVÁTKY, HODNĚ KLIDU, POHODY A ZDRAVÍ V ROCE 2014.


 

12.12. d.ú. M PS str. 15/ 10 JEN 2 SLOUPEČKY

PRO CHYBĚJÍCÍ:MAT uč. str. 29- překreslit tvary z cv. 3 do čtver. sešitu, splnit úkol, nalepit do sešitu na geometrii, cv. 1- opsat příklady- vypočítat na papír( bez zápisu na pravé str.)+ kontrola, str. 33/2-5 ústně. Opakovat +,- zpaměti s přechodem do sta, písemné +,- do 100, čísla 0-1000, zaokrouhlování na desítky.

ČJ- uč. str. 76-79 ústně projít, písanka do str. 14, opakovat VS po B a po L.

PRV uč.  do str. 21, PS do str.23, PS str. 29

11.12. d.ú. slovní úloha do MD: V táboře spaly děti v deseti stanech po dvou a v pěti chatkách po čtyřech. Stany i chatky byly plně obsazeny. Kolik dětí bylo v táboře? Chybějící si vypočítají také do MD.

10.12. d.ú. písanka str. 13 horní cvičení, Sára DOPLNÍ PÍSANKU DO STR. 13.

9.12. d.ú. prvouka PS str. 29, úkoly jen písemně doplnit, foto nenosit.

VE ŠKOLE JE HAVARIJNÍ STAV. NĚKDE POD BUDOVOU PRASKLO  POTRUBÍ, V PAVILONU SE NETOPÍ. VŠECHNY TŘÍDY BYLY PŘESTĚHOVÁNY DO STARÉ BUDOVY. UČÍME SE VE STÍSNĚNÝCH PODMÍNKÁCH, ALE V TEPLE.

Děti z naší třídy byly vybrané ZÍTRA na  vystoupení do domova důchodců - DOPOLEDNE V DOBĚ VYUČOVÁNÍ- potřebují andělské kostýmy, co měly na vystoupení na náměstí. A pak ještě večer do školní jídelny- SRAZ V 16,00 HOD. U BOČNÍHO VCHODU DO ŠKOLY.

VE STŘEDU 11.12. jedeme do svíčkárny, s sebou batůžek, svačinu, pití, skořápky od ořechů- půlky, podle uvážení kapesné. Přijedeme kolem 13,30 hod. Odhlásili jsme obědy. DĚTI, KTERÉ NEPOJEDOU, MAJÍ ZAJIŠTĚNÉ MÍSTO V JINÉ TŘÍDĚ.

DĚTI SI DOMLOUVAJÍ MEZI S SEBOU DROBNÉ DÁRKY NA 20.12. POD STROMEČEK, MLUVTE S NIMI O TOM. Svůj slib a úmluvu by měly splnit. 

PRO NEMOCNÉ: mat- OPAKUJEME PÍSEMNÉ +, -, ZAOKROUHLOVÁNÍ ČÍSEL NA DESÍTKY, SLOVNÍ ÚLOHY, NOVÉ UČIVO: NUMERACE 0-1 000- VĚDĚT, JAK JDOU ČÍSLA V ŘADĚ ZA SEBOU, KTERÉ JE HNED PŘED, HNED ZA, POČÍTAT PO JEDNOTKÁCH, PO DESÍTKÁCH OD..... DO, POROVNAT 2 ČÍSLA, SEŘADIT OD NEJVĚTŠÍHO, NEBO NEJMENŠÍHO ČÍSLA.............

G- ČTVEREC, OBDÉLNÍK- ZAKRESLIT DO ČTVERCOVÉ SÍTĚ, NAJÍT A POJMENOVAT VRCHOLY, STRANY, SOUSEDNÍ STRANY, PROTILEHLÉ STRANY.

čj- OPAKUJEME VS po B, nově- VS po L. KV- pracovní postup (zdobení stromečku, vaříme čaj, bramborový salát apod.)

prv- uč. Advent, Vánoce, vánoční symboly, ps do str. 29

 

3.12. d.ú. písanka str. 12/ pět vět- doplnit znaménka, napsat psacím písmem.

2.12. d.ú. mat : 74-26,65-48, 29-17, 90-36, 81-24- písemně + kontrola- do MD

NA TŘÍDNÍ SCHŮZCE SE RODIČE ( 20 přítomných) DOMLUVILI A SCHVÁLILI PŘÍSPĚVEK NA KOUPI NOVÉHO KOBERCE 100,- Kč. Někteří rodiče částku odevzdali hned na třídní schůzce. Prosím i  ostatní o zaslání peněz. Děkuji.

30.11.

NEDĚLE ADVENT: SRAZ V 16,45HOD. PODLOUBÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU, PROSÍM O VČASNÝ PŘÍCHOD, BUDEME MÍT PROSTOROVOU ZKOUŠKU NA PÓDIU TĚSNĚ PŘED ZAČÁTKEM PROGRAMU, PAK SE PŘEVLÉKNEME- TAŠKU S ANDĚLSKÝM OBLEČENÍM SI DĚTI DONESOU S SEBOU Z DOMOVA, OSTATNÍ REKVIZITY PŘINESU JÁ. PO VYSTOUPENÍ ZŮSTANOU VŠECHNY DĚTI SE MNOU, PROTOŽE NA ÚPLNÝ ZÁVĚR (KOLEM 18,00 HODINY) BUDOU TVOŘIT ČÁST ADVENTNÍHO VĚNCE. PROTO SI JE PROSÍM NEODVÁDĚJTE A VYČKEJTE DO ÚPLNÉHO KONCE.

26.11.D.Ú. MAT uč. str. 25/1 poslední 3 příklady + kontrola, str. 28/2c, 80-17,60-11,50-22 písemně (to znamená pod sebe) do MD.

Čtenářské sešity za listopad odevzdávají děti nejpozději do 3.12.

ZÍTRA DOPOLEDNE MÁME VE ŠKOLE GENERÁLKU NA ADVENTNÍ VYSTOUPENÍ, KDO NEMÁ OBLEČENÍ NA ANDĚLA JEŠTĚ VE ŠKOLE, PROSÍM, ABY SI ZÍTRA PŘINESL.DO PÁTKU HO BUDOU MÍT DĚTI VE TŘÍDĚ, NA VÍKEND JEJ DOSTANOU DOMŮ, V NEDĚLI SI HO PŘINESOU S SEBOU NA NÁMĚSTÍ.

NEDĚLE ADVENT: SRAZ V 16,45HOD. PODLOUBÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU, PROSÍM O VČASNÝ PŘÍCHOD, BUDEME MÍT PROSTOROVOU ZKOUŠKU NA PÓDIU TĚSNĚ PŘED ZAČÁTKEM PROGRAMU, PAK SE PŘEVLÉKNEME- TAŠKU S ANDĚLSKÝM OBLEČENÍM SI DĚTI DONESOU S SEBOU Z DOMOVA, OSTATNÍ REKVIZITY PŘINESU JÁ. PO VYSTOUPENÍ ZŮSTANOU VŠECHNY DĚTI SE MNOU, PROTOŽE NA ÚPLNÝ ZÁVĚR (KOLEM 18,00 HODINY) BUDOU TVOŘIT ČÁST ADVENTNÍHO VĚNCE. PROTO SI JE PROSÍM NEODVÁDĚJTE A VYČKEJTE DO ÚPLNÉHO KONCE.

12.11. d.ú. mat uč. str. 19/5 do MD.MÍSTO ŽLUTÝCH OBDÉLNÍČKŮ SI VYMYSLI SVOJE ČÍSLO Z ŘADY 0-

 

 

11.11. d.ú. čj uč. str. 59/6, 2 řádky do čj d

TŘÍDNÍ SCHŮZKA JE 21.11. 2013 OD 15,00 HODIN VE TŘÍDĚ 3.A

5.11. d.ú. čítanka str. 48 V PĚT PŘIJDE POTOPA, přečíst, umět vyprávět (zkráceně několika větami).

Na pátek přinést jakýkoliv vhodný dětský časopis- čtení, výstavka. Začínáme nacvičovat adventní vystoupení- rozmyslete si, kdo může a půjde. První adventní neděle je 1.12.- večer se rozsvěcí strom na náměstí, je třeba děti přivést nebo přivézt. Budeme tančit andílky, popř. kluci stromečky, shánějte kus staré záclony, skleničku od přesnídávky a drátek na lucerničku. Pokud by mi někdo pomohl vyrobit ty lucerničky, byla bych šťastná přešťastná.

Před Vánocemi pojedeme na exkurzi do Šestajovic do svíčkárny, kde si děti vyrobí své svíčky a svícny, které přivezou domů.( asi 11.12.,cca 70.- Kč)

Pro chybějící: nově násobky 9, opakovat násobení a dělení 2-8, procvičovat +- do sta- dvojciferná čísla např. 65+28, 74-29.

MAT PS do str. do str. 13- celé, str. 14/3,4,5, str. 15/6,8,9. UČEBNICE str. 16 - ZKUS, CO ZVLÁDNEŠ A na CO PŘIJDEŠ, STR. 17/2, str. 19 celá- ústně.

ČJ- uč. do str. 50 - ústně, opakuj. slova příbuzná x slova podobného tvaru, ZOPAKUJ ABECEDU- řazení slov a jmen podle abecedy.

PS STR. do str. 14

PRVOUKA- uč. do str. 14, PS str. 14,15, 17.

písanka DO STR. 10

 

1.11.d.ú. papír, čtení, úkol č. 2, opakovat násobení a dělení

Pro Milánka: papíry s úkoly donese Míra

Pro Kryštofa: MG- na papír: narýsuj 2 libovolné úsečky, vyznač jeden bod, který na každé leží a jeden bod, který neleží. Narýsuj přímku m a přímku p, které se protínají. Průsečík označ T.Převeď 6 cm, 9 cm, 1 cm na mm. Převeď 100 mm, 40 mm, 70mm na cm. Převeď 5dm, 1dm, 7dm na cm.

Pro Míšu : udělej si geometrii jako Kryštof, procvičuj násobky 8, ostatní doplním později.

 

Děti, které opakovaně zapomínají sešit na geometrii, kterou máme stejně jako loni- v pátek, si samy myslí na doplnění učiva a případné dolepení a dopsání učiva.Dnes několik dětí nemělo ani sešity na geometrii ani notové sešity- vše si zapisují a rýsují na papíry, které vzápětí poztrácí, nedivte se, že mají sešity prázdné.

 

28.10.d.ú PO PRÁZDNINÁCH: MAT PS- příklady na násobení, procvičovat násobky 8 ( hledat si spoje v tabulce násobení), písanka- jen cvičení dole- sestav ze slov věty

ANGLIČTINA- skupina p.uč. WITTON- děti dostaly úkoly na papíře, procvičovat slovíčka.

22.10. Zítra odjíždíme v8,00 hod. do Prahy na výukový program do Muzea hudby " Cesta kolem světa". Kdo nepřinesl 60,-Kč A CHCE

JET

, přinese peníze zítra a nepřijde na poslední chvíli.S sebou batoh, svačinu, pití, pláštěnku,oblečení podle počasí, kapesné podle uvážení. Návrat mezi 13,00-13,30 hod.- na oběd jdeme, nezapomeňte čipy.

 

VZKAZ OD P.UČ. WITTON- AJ: je třeba se slovíčka učit průběžně hned od začátku, důležité jsou i domácí úkoly. Děti, kterým nestačí opakování ve škole, musí procvičovat doma.

Dú čj uč. str. 46/3a- 2 řádky do čj D.

V pátek místo HV je PRV. DĚTI, KTERÉ ČASTO ZAPOMÍNAJÍ ŽK A NOTÝSKY SI SAMY HLÍDAJÍ ZAPSÁNÍ ZNÁMEK A VŠECH INFORMACÍ.

V pondělí 28.10. je státní svátek, v úterý a ve středu mají děti podzimní prázdniny. Ve škole se uvidíme ve čtvrtek 31.10.

 

7.10. d.ú. mat PS str. 10/6- 2 jednoduché sl. úlohy- napsat příklad, doplnit výsledek.Opakujeme násobky 2-7. Nově se učíme + písemně. MG- přímka. ČJ- opakujeme ze 2. tř.- tento týden souhrnné opakování ( i z mat). Nové učivo začínáme tento týden- Tvary slov a slova příbuzná, kořen slova. Z č.j. jsme psali 2 diktáty, oba byly z učebnice, na oba jsem děti upozornila předem a mohly si ho vyzkoušet nanečisto doma.Sešity jsem Vám poslala domů na prohlédnutí a děti je mají opravit.

Na prv za d.ú. připravit plakátek  A4 o své obci: velký název obce, nakreslit obrázek nebo  nalepit foto nebo obrázek, napsat alespoň 5 vět: co je zajímavého, co se mi líbí, na co chci upozornit, čím bych se pochlubil(a), na co jsem pyšná, co bych si přál)a) mít v obci, vypráví se nějaká pověst?, máme nějaké tajuplné, záhadné místo, jaká budova je nejstarší , jaká nejmladší, kolik máme obyvatel, kolik je nejmladšímu, nejstaršímu.........atd. uvítám další nápady, možností je mnoho, nechávám to na dětech. Výstavu a hodnocení uděláme za týden ve středu.

VE TŘÍDĚ JSOU VŠI- PROHLÍŽEJTE HLAVY, PREVENTIVNĚ DOPORUČUJE P. DR. POUŽÍVAT DIFUSIL PREVENAL ( POZOR JE DOST DRAHÝ).

ZÍTRA DOSTANOU DĚTI, KTERÉ SE FOTILY SADU FOTOGRAFIÍ. KDO JI CHCE, NECHÁ SI JI, POŠLE PENÍZE (250,-Kč) do školy. Kdo ne, vrátí celou sadu zpět. Děkuji.

18.10. se děti zúčastní vystoupení v angličtině- Dr. Klutz, jezdí každý rok, u dětí má velký úspěch, vystoupení proběhne u nás ve škole, vstupné 40,- Kč bude hrazeno ze sběru( NENOSTE TUTO ČÁSTKU DO ŠKOLY).

23.10. POJEDEME  DO PRAHY DO MUZEA HUDBY NA VÝUKOVÝ PROGRAM- HUDEBNÍ DÍLNU " CESTA KOLEM SVĚTA", DĚTI SE HO AKTIVNĚ ZÚČASTNÍ, NAUČÍ SE NĚKOLIK PÍSNIČEK, KTERÉ SI  DOPROVODÍ, JE TO PROGRAM JEN PRO NAŠI TŘÍDU + 3.B. Vstupné 60,- Kč + jízdné. Zdarma je prohlídka muzea, které je také úžasné. Program trvá cca 70 minut. Začíná v 10,30 hod.,  přijedeme později, než končí vyučování. Přesnější info doplním.

ZAČÍNÁM VYBÍRAT 100,- Kč na pomůcky na vv+pv na celý rok ( ČTVRTKY, LEPIDLA, BAREVNÉ PAPÍRY A ČTVRTKY, FLITRY, STUŽKY, ŠPEJLE, TUŠE, RUDKY, PASTELY, LÁTKY, NITĚ, PŘÍRODNÍ MATERIÁL, PROVÁZKY, KNOFLÍKY, VOSKY,SVÍČKY, NÁPLNĚ DO TAVNÉ PISTOLE, KLOVATINA, VLIZELÍN, VATA, VATOVÉ POLOTOVARY NA TVOŘENÍ, HEDVÁBNÝ PAPÍR ............). VÝROBKY SI DĚTI NOSÍ DOMŮ- VYBÍRÁME KAŽDÝ ROK.

KDYBYSTE MĚL NĚKDO MOŽNOST ZÍSKAT ODŘEZKY OD KARTÖNOVÝCH OBALŮ- kartónový papír ( VOZILA JSEM Z GRAFOOBALU SLANÝ- JE ZRUŠEN), moc bych to uvítala.

 

 

1.10. dú MAT uč. str. 10/1, - písemné sčítání bez přechodu, některé děti dostaly domů opravit sešity MŠ.

 

30.9. d.ú. čj PS str. 5/9- rozepiš slova do správného řádku podle počtu slabik

Děti, které měly zájem, dostaly domů informační letáček na Maraton, který se koná v sobotu od 10,00 hodin. Bližší info na webu naší školy.

 

26.9.D.Ú. MAT pavučina, cv. na papíře na pondělí, procvičovat násobilku 2-7

25.9. V pátek jedeme na  Mělník v rámci projektového Dne české státnosti. Děti si vezmou: batůžky, pití, svačiny, pláštěnku, oblečení podle počasí, vhodnou obuv a  kapesné. Vrátíme se na oběd( není nutné ho odhlašovat) kolem 12,00 hodiny.Navštívíme mělnické podzemí, expozici v muzeu, projdeme zajímavá místa (soutok, zámek, kostnice, radnice, městské domy se znameními atd...)

Vstupy budou hrazené ze sběru, děti zaplatí jízdné po vyúčtování podle počtu dětí v autobusu, bude to cca 50,- Kč.

Přeplatek ze švp, po celkovém vyúčtování, jsem Vám poslala po dětech- 130,- Kč.

V září jsme opakovali učivo ze druhé třídy. Z MAT jsme přidali násobky 6, 7. Některé děti mají neustálé problémy s nošením pomůcek na jednotlivé hodiny.Chybí jim učebnice, pravítka, tabulky, psací potřeby, sešity......Vše si pak musí doplnit, dolepit, dokreslit do sešitů a učebnic samostatně.  Je potřeba si navyknout na přípravu  ze dne na den, povinností bude, bohužel, stále přibývat.

Velmi děkuji rodičům, kteří přinesli papír do kopírky i těm, kteří pomohli dětem se sběrem papíru.

5. října se koná Školní maraton- kdo má zájem, sledujte web školy pro blížší info.

 

17.9. dú ČJ UČ. STR.15/6, 5 VĚT DO ČJ D

Na příští pondělí 23.9. na odpolední vyučování si děti nasbírají a přinesou přírodní materiály, které se dají navléknout na nit, tzn. např. šípek, jeřabina, "nosy" z javoru, bukvice, pámelník (bílé kuličky, praskají, když se na ně šlape) apod.

23.9. přijde fotograf- fotí se sady se stolním kalendářem+ 3 ks portrétní foto + 4 ks malé průkazové  foto viz. www.prestigephoto.cz

Na konci týdne v pátek 27.9. se uskuteční projektový den " Den české státnosti", program upřesním.

 

16.9.d.ú. mat uč. str.6- 2 sloupečky do MD.

6.9.d.ú. písanka str.1- 5 odpovědí celou větou.

5.9. D.Ú. čj PS STR.1/2, PETRUŠKA Z MATEMATIKY. DO KONCE ZÁŘÍ MAJÍ DĚTI ZAPSAT DO ČTENÁŘSKÝCH SEŠITŮ ALESPOŇ JEDNU KNÍŽKU, KTEROU PŘEČETLY O PRÁZDNINY. KAŽDÝ MĚSÍC BUDOU DĚLAT ZÁPIS O JEDNÉ KNÍŽCE.

3.9.

Děti dostaly učebnice a pracovní sešity- doma je postupně obalte. Do školy si děti přinesou sešity, které budeme od zítřka nadepisovat a nechávat ve škole. Domů dostaly přihlášku k docházce na polední přestávku do školního klubu- zvažte, vyplňte, pošlete zpět do školy. Dále zkontrolujte Dotazník žáka- změny opravte, kdo žádné nemá, napište mi, prosím, přímo na dotazník "beze změny" a podpis.

Také podepište dětem ŽK- vzadu- a vyplňte úvodní list.

Na žádost vedení školy vybíráme od každého žáky 50,- Kč na hygienické ručníky do zásobníků na dětská WC.( NEPOSÍLEJTE SKLÁDANÉ PAPÍROVÉ UTĚRKY, MÁME ZÁSOBNÍKY NA JINÝ TYP).

OD ZÍTŘKA ZAČÍNÁME OPAKOVAT UČIVO Z 2. TŘÍDY.

26.8.

V PONDĚLÍ 2.9. SI NIC DO ŠKOLY NENOSTE, PŘIJĎTE S DOBROU NÁLADOU A ODPOČATÍ. VE TŘÍDĚ POBUDETE DO 8,45 HOD. POTOM SI VÁS ODVEDOU RODIČE NEBO ODCHÁZÍTE SAMI DOMŮ. RODIČE PROSÍM, POKUD TO JEN TROCHU PŮJDE, DOPROVOĎTE SVÉ TŘEŤÁKY NEJDÁL DOLŮ KE SCHODŮM DO PATRA. VEDLE NÁS BUDOU PRVŇÁCI, AŤ NEVZNIKAJÍ NA CHODBĚ PŘED TŘÍDOU ZÁCPY. DĚTI Z NAŠÍ TŘÍDY JSOU UŽ VELCÍ ŠKOLÁCI, VĚDÍ DOBŘE, KDE MAJÍ TŘÍDU, ZNAJÍ SVÉ SPOLUŽÁKY I MĚ, TAKŽE PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE PRVNÍ DEN PROBĚHNE BEZ PROBLÉMŮ.

 V ÚTERÝ 3.9. PŘIJDETE S BATOHEM- AKTOVKOU, PENÁLEM, SVAČINOU, PITÍM, PŘEZůVKAMI- BUDEME ROZDÁVAT, BALIT A PODEPISOVAT UČEBNICE A SEŠITY. KDO BUDE MÍT PŘIPRAVENO, VEZME SI VĚCI NA TĚLOCVIK A ULOŽÍ SI JE DO ŠATNY, VĚCI NA VV ULOŽÍ DO ŠUPLÍČKU VE TŘÍDĚ. DOMLUVTE SE DOMA, KDY A JAK PŮJDETE NA OBĚD, DO DRUŽINY NEBO ŠKOLNÍHO KLUBU A PŘIHLAŠTE SVÉ DĚTI NA PŘÍSLUŠNÝCH MÍSTECH- NAJDĚTE ČIPY Z LOŇSKA :)))

UŽ SE NA VÁS TĚŠÍM:)))))

POZOR: VYUČOVÁNÍ KONČÍ 3.9. UŽ V 11,40, I KDYŽ V ROZVRHU JE PĚT HODIN( CELÝ PRVNÍ STUPEŇ KONČÍ VYUČOVÁNÍ PO ČTVRTÉ HODINĚ - ROZHODNUTÍ ŘEDITELE ŠKOLY).

DALŠÍ DNY UŽ SE VYUČUJE PODLE PLATNÝCH ROZVRHŮ. BĚHEM PRVNÍHO TÝDNE OBALTE SEŠITY, UČEBNICE A DOKUPTE, CO BUDE TŘEBA.

VE ČTVRTEK MÁME TĚLOCVIK A UŽ BUDEME CVIČIT, NEZAPOMEŇTE  BOTY NA HŘIŠTĚ I DO TĚLOCVIČNY- UVIDÍME, JAKÉ BUDE POČASÍ.

 

 

        

TŘETÍ TŘÍDA :))) Upozorňuji, že tento seznam je určen pro třídu 3.A a třída 3.B může mít sešity i pomůcky odlišné.

12.8.

UVÁDÍM TYPY SEŠITŮ, KTERÉ BUDOU VAŠE DĚTI POTŘEBOVAT VE TŘETÍ TŘÍDĚ

            č. 523- 12x, 1x notýsek 644, 1x čtverečkovaný sešit s velkými čtverečky 1x1 cm, notový sešit- kdo nemá popsaný, vezme si loňský, velký nelinkovaný sešit na geometrii- většina dětí použije ten loňský, nemáme ho popsaný, 1x malý nelinkovaný sešit

            - kromě sešitů : lepidlo na papír malé tuhý špalíček, vodovky, tempery, štětce nejméně 2 ploché a 2 kulaté- různé velikosti- 1 silný + 1 tenčí, voskovky,pastelky, modelínu, tužky č. 2 (nejméně 2 ks v penálu), tužku č. 3 na geometrii, pero, gumu, ořezávátko, nůžky, pravítko 30 cm- pevné průhledné, trojúhelník s ryskou pevný průhledný, kružítko kovové- nebudeme ho potřebovat od září ( včas dětem řeknu, kdy si ho mají přidat do penálu),  fix na  mazací tabulku, houbičku nebo hadřík na mazací tabulku, barevné papíry, obaly na učebnice, přezůvky, věci na tělocvik stejné jako loni

VĚCI, KTERÉ JSOU POUŽITELNÉ ZE DRUHÉ TŘÍDY, nevyhazujte a připravte je dětem na TENTO ŠKOLNÍ ROK. Je zbytečné kupovat úplně všechno nové.

Kdo z Vás, milí rodiče, může věnovat  papír do kopírky, moc nám tím pomůže.

 

 

 

 

26.6.Děti postupně domů přinášejí věci na tělocvik, ručník, některé věci ze šuplíčků na vv, zástěrky na vv, apod.Prohlédněte, vyperte, umyjte, co půjde, použijte do třetí třídy, nekupujte zbytečně nové věci.Čísla sešitů, které budeme potřebovat příští rok, napíšu sem na stránky, protože v notýskách informace nepřežijí prázdniny. Velké sešity na geometrii nechávám ve třídě, příští rok je využijeme, nemáme je popsané.

V pátek přijdou děti pro vysvědčení, ve třídě budeme do 8,45 hod., a pak jsou na dva měsíce jen Vaše:)))

VŠEM RODIČŮM MOC DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI, POMOC A PODPORU, ZA PŘÍPRAVU AKTIVIT PRO DĚTI, ZA NÁKUP RŮZNÝCH POMŮCEK, PAPÍRŮ APOD. LOUČÍME SE S ELIŠKOU ČERNOU A TONÍKEM KUTEM- OBA SE STĚHUJÍ. PŘEJEME JIM HODNĚ NOVÝCH KAMARÁDŮ, HODNOU PANÍ UČITELKU A ZASE SAMÉ JEDNIČKY. VĚŘÍME, ŽE O SOBĚ DÁTE VĚDĚT A BUDETE NA NÁS VZPOMÍNAT V DOBRÉM :)))).

AŤ ŽIJÍ PRÁZDNINY!!!!!! ODPOČÍVEJTE, NABÍREJTE SÍLY.

 

25.6. Ceny PS do 3. tř. : písanky 52,-, čj  75,-, prv 72,-, mat 49,-+49,-, aj 129,- Kč. Celkem 426,- Kč. Z plavání vracíme 478,- Kč.Děti, které jezdily na plavání mají pracovní sešity zaplacené z vrácené částky za dopravu na plavání.

 

 

 

 

 

PŘINESTE JEŠTĚ DO KONCE ROKU 426,- Kč NA PRACOVNÍ SEŠITY DO TŘETÍ TŘÍDY.Děkuji.

 

 

DĚTI NOSÍ STÁLE UČEBNICE I PENÁLY A NOTÝSKY DO ŠKOLY. NĚKTERÉ DĚTI NEMAJÍ VŮBEC NIC!!!!

24.6. Připravte si učebnice na odevzdání tzn. slepit vazbu a uvolněné listy, vygumovat popsané stránky. Odevzdává se: český jazyk učebnice, prvouka učebnice, čítanka. Necháváte si všechny pracovní sešity. Učebnice se odevzdávají ve středu. Pokud měl někdo úplně novou učebnici a hodně nebo úplně ji poničil, bude ji platit nebo koupí a přinese novou učebnici.

Do třetí třídy jsme objednávali pracovní sešity na MAT, ČJ, písanky, PRVOUKU,ANGLIČTINU, tyto sešity je třeba uhradit ještě před prázdninami cca 390,- Kč. Děti, které platily zálohu na plavání, dostanou zpět poměrnou část z vyúčtování dopravy a mohou pracovní sešity zaplatit z této částky. Potřebuji, abyste mi, rodiče, napsali do notýsků, že s tím souhlasíte.

23.6. Zítra je branné cvičení. Děti si vezmou batoh: svačinu, pití, pláštěnku, vhodné oblečení a obuv,ešus nebo misku se lžící na oběd, půjdeme na koupaliště, cestou plníme různé úkoly, v 11,00 hod. na koupališti oběd- guláš do ešusu nebo misky, kterou si s sebou děti berou. Kdo na oběd nechodí, ale zítra by měl zájem, může si ho do 8,00 hod. přihlásit. V případě intenzívního deště budeme úkoly plnit ve škole a oběd bude v jídelně. Vyučování končí podle rozvrhu ve 12,35 hod.

10.6. Závěrečná písemka z č.j.: psalo 21 dětí, diktát- 14x jednička, 4x dvojka, 2x trojka, 1x pětka

písemka: 15x jednička, 6x dvojka, průměrná známka třídy: diktát 1,57, písemka 1,28

Závěrečná písemka z matematiky: psalo 23 dětí, 8x jednička, 7x dvojka, 5x trojka, 3xčtyřka, průměrná známka třídy 2,13

SBĚR PAPÍRU ZÍTRA A VE STŘEDU.

D.Ú. MAT naučit násobky 5 vzestupně i sestupně, mat. str.62/4

V pátek, pokud nebude deštivé počasí, proběhne odložená olympiáda.

 

9.6. BLÍŽÍ SE ODJEZD NA ŠVP: Kdo by chtěl dětem poslat pohled na ŠVP, tady je adresa: Adresa: Rekreační středisko Naděje (RS Naděje, chatová osada Naděje), Svratouch 306, 539 42

Nezapomeňte zajít k vašemu pediatrovi, nechat si potvrdit, že syn nebo dcera jsou schopni po zdravotní stránce absolvovat švp- tiskopis děti obdržely již před časem- ODEVZDEJTE NEJPOZDĚJI DO PÁTKU TŘÍDNÍ UČITELCE.

V den odjezdu budu u autobusu vybírat obálku se jménem, ve které bude: průkaz zdravotní pojišťovny, bezinfekčnost ne starší než 1 den-máte u sebe, JEN VYPLNÍTE A PODEPÍŠETE, kapesné- v drobných mincích, abych dětem mohla postupně vydávat po troškách ( např. 150,- Kč ve dvacetikorunách a desetikorunách), zdravotnici předáte podepsané a PODROBNĚ popsané léky, které dítě užívá. Komu bývá špatně v autobuse, vezme si před cestou léky proti nevolnosti a bude je mít v obálce i na cestu zpět. S sebou dejte dětem také plastovou lahev- pití na výlety ( celý den  ji budou mít u sebe v terénu), nezapomeňte na holinky a teplé ponožky a pláštěnku. Můžete dětem přibalit i jednoduchou masku na maškarní karneval, který máme také na programu.......

 

Telefonní číslo na školní mobil sdělíme ještě před odjezdem.

6.6. dnes není písemný úkol

VE TŘÍDĚ SE STÁLE OBJEVUJÍ NOVÉ PŘÍPADY VÝSKYTU VŠÍ- PROSÍM, POŘÁDNĚ PROHLÉDNĚTE DĚTEM HLAVY, BYLO BY VELMI NEPŘÍJEMNÉ, ABYCHOM VŠI PŘIVEZLI DO REKREAČNÍHO STŘEDISKA NA ŠKOLE V PŘÍRODĚ. POKUD VŠI OBJEVÍTE, NEPOSÍLEJTE DĚTI DO ŠKOLY, DOKUD NEBUDOU MÍT ČISTOU HLAVU. TAKÉ MUSÍTE VYVAŘIT LOŽNÍ PRÁDLO A VYPRAT A VYDESINFIKOVAT DOMA TEXTILIE NA KŘESLECH, SEDAČKÁCH, I ČEPICE, KABÁTY, BUNDY, RUČNÍKY AP.

4.6.D.Ú. PÍSANKA VĚTY SE SLOVY

 kopíruji zprávu od vedení bazénu v Kralupech nad Vltavou:

Dobrý den,
během povodní došlo k zatopení technologie plaveckého bazénu.
Výše škod není ještě stanovena, neboť hladina Vltavy stále
stoupá. Přesto nám provozovatel oznámil, že v tomto
školním roce již krytý bazén není schopen zprovoznit.

PRO NÁS TO ZNAMENÁ, ŽE JIŽ NEPOJEDEME DO BAZÉNU NA PLAVÁNÍ :((((.
 

 

3.6. d.ú. mat, příklady z uč. opiš do MD a vypočítej

Výuka v naší škole bude probíhat podle rozvrhu, sběr papíru je zrušen z důvodu povodní.

31.5. d.ú. písanka str.13 cvičení hruška

V pondělí bude olympiáda na dětském hřišti, protože neodhadneme, jak bude vypadat počasí, děti si vezmou do školy učení podle pondělního rozvrhu, ale na sebe sportovní oblečení a obuv, svačinu, pití..V případě příznivého počasí sportujeme, při nepříznivém se učíme.

 

28.5. d.ú. čj str. 139/4a- vyber jednu hádanku, opiš do čj d+ nakresli obrázek. ZÍTRA SE, PODLE POSLEDNÍCH INFORMACÍ Z DNEŠNÍHO ODPOLEDNE, VRÁTÍME Z PRAHY Z DIVADLA AŽ KOLEM 13,00 HODINY. DĚTI, KTERÉ MAJÍ PŘIHLÁŠENÝ OBĚD, NA NĚJ PŮJDOU PO PŘÍJEZDU.

27.5. není písemný úkol, děti se mají naučit násobky 4 vzestupně i sestupně

25.5. ÚKOLY PRO SÁRU: PRVOUKA  PS DO STR. 39, V UČEBNICI DO STR. 49 PRJÍT OBRÁZKY, PŘEČÍST TEXT

MAT- DO STR. 53, G- DO STR. 83.    Jestli nepůjdeš v pondělí do školy, začneme se učit násobky 4.

ČJ DO STR. 139, PROJÍT CV. ÚSTNĚ, DO ČJ D STR. 137/3 SEDM SLOVNÍCH SPOJENÍ, STR. 139/ 1A  PĚT VĚT

V úterý jdeme do muzea na výukový program, připrav si 20,- Kč, ve středu jedeme do divadla, bez učení, vhodné oblečení, do batůžku nebo kabelky pití, svačinu. Vstupenka stojí 80,- Kč.

 

21.5.d.ú. čj. uč. str. 137/3- 7 slovních spojení do čj d.Velmi děkuji paní Kuptíkové za zorganizování zájezdu vlakem na divadelní představení do Prahy. Moc se nám to líbilo.

ZÍTRA OD 16,00 HOD. TŘÍDNÍ SCHŮZKA " CO JSME SE NAUČILI". PROSÍM O DOPLACENÍ ŠVP (kdo tak ještě neučinil) A ODEVZDÁNÍ PŘIHLÁŠKY S AKTUÁLNÍMI TELEFONNÍMI ČÍSLY.

20.5.písemný úkol není

 10.5. Věnujte pozor informacím o výskytu vší ve škole- záložka DOPORUČENÍ, ZAJÍMAVOSTI. Dnes není d.ú. Pro K. Endrycha: str. 50 a 51 v matematice, další str. v písance, v č.j. projít cv., ve kterých se doplňuje b nebo p na konci slov.

Děkuji velice p. Kaltounkové za uspořádání projektového dnu ve škole. Děti si prožily chvíli, kdy neviděly, neslyšely a nechodily- určitě vám doma vyprávěly, co nového se dozvěděly a co si všechno vyzkoušely.

7.5. d.ú mat  str. 50/ 1 a opakovat řadu násobků 3 - téměř všechny děti ji umí již ze školy.

Rodiče, kteří se přihlásili na akci " Ruku v ruce"- divadelní představení pro rodiče, děti a tř. učitele mají vzkaz od p. Kuptíkové v záložce KALENDÁŘ AKCÍ.

MŮŽETE POSÍLAT PO DĚTECH NEBO OSOBNĚ ZAPLATIT DOPLATEK ZA ŠKOLU V PŘÍRODĚ( NĚKDO MÁ UŽ ZAPLACENOU CELOU ČÁSTKU), ABY NA KONCI KVĚTNA BYLA UHRAZENA CELÁ ČÁSTKA 2 600,- Kč.

5.5. Úkoly pro Míšu: český jazyk do str.130, cv. projděte ústně, je to opakování + str. 129 a130 nové učivo, které budeme tento týden procvičovat, do čj D 6a/ 126, 9a/ 127, v písance nic nepište, domluvím se s Míšou, až přijde do školy-  moc tam nepíšeme, aby nedělala zbytečnou práci.

MAT- procvičuj + - do 100, násobky 2, dělení a násobení do 20, uč. str. 42- 47, MG do str.78

PRV uč. do str. 45, PS do str. 36.

Omlouvám se, že posílám až teď, ve škole mi nešel několik dní internet a večer doma nemám učebnice........pokud by Míša něčemu nerozumněla, vynechá to a já jí ve škole vysvětlím, jak na to.

25.4. d.ú. písanka str.8, opiš hádanku

Děti dostaly domů k podpisu opakování za 3. čtvrtletí z prvouky a českého jazyka.  Prosím podepsané zítra pošlete po dětech zpět do školy k založení do portfólíí..

Z č.j. psalo 22 dětí, deset mělo 1, sedm mělo 2, pět mělo 3. Nejvíce mohly získat 79 bodů. 79-71......1, 70-62.....2, 61-49.....3, 48-41....4. Průměrná známka 1,77.

Z diktátu mělo třináct dětí 1, šest dětí 2, jeden  3, jeden 4 a jeden by měl 5.Děti, které mají SPU jsou zohledněné v klasifikaci, čase a dalšími metodami. Průměrná známka 1,68.

Z prvouky nebylo bodováno. Dvanáct dětí mělo 1, osm dětí mělo 2, čtyři děti měly  3. Celkem psalo 24 dětí.

Nabídka na zakoupení knihy s pexesy na procvičování slovíček z AJ. Děti dostaly do zítřka na prohlédnutí, zítra buď knihu nebo 200,- Kč přinesou  do školy.

 

23.4. d.ú. MAT  NAKRESLIT OBRÁZKY - UČILI JSME SE, CO JSOU PÁRY.

Na pátek si děti mají přinést na PRV mističku nebo mělkou nádobku ( např. od margarínu nebo jogurtu)- budeme dělat pokus s klíčením hrachu.

22.4. d.ú. č.j uč. str. 123 do čj d  doplň skupinu mě ( 7 slovních spojení)

Ve středu je Den Země: Děti si vezmou batůžek, sportovní oblečení a obuv přizpůsobené aktuálnímu počasí, pití, svačinu. POZOR: z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ NEBUDE TEPLÝ OBĚD, DĚTI DOSTANOU V CENĚ OBĚDA OBLOŽENOU BAGETU, OBDRŽÍ JI RÁNO PŘED ODCHODEM DO AREÁLU MALOVARSKÉHO RYBNÍKA. TAM JE PŘIPRAVENÝ PROGRAM VČETNĚ UKÁZKY DRAVCŮ A JEJICH PROHLÍDKY A POZOROVÁNÍ PŘI POHYBU V PŘÍRODĚ- DĚTI ZAPLATÍ 50,- KČ- už mi zítra mohou nosit do třídy.

DALŠÍ NABÍDKA  - PRO RODIČE S DĚTMI+ TŘÍDNÍ UČITELKA - DĚTI DOSTANOU ZÍTRA LÍSTEČKY S BLIŽŠÍMI INFORMACEMI. JEDNÁ SE O NABÍDKU DIVADLA MINOR V PRAZE POD NÁZVEM RUKU V RUCE. JDE O VEČERNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ POHÁDKY ZLATOVLÁSKA PRO DĚTI, JEJICH RODIČE A TŘÍDNÍ UČITELKU + ZDARMA PROHLÍDKA ZÁKULISÍ DIVADLA+ MOŽNOST ZAKOUPENÍ MALÉHO SPOLEČNÉHO OBČERSTVENÍ ( MŮŽETE SE PODÍVAT NA WEB DIVADLA MINOR). JELI BYCHOM VLAKEM Z VELVAR TAM I ZPĚT. PANÍ KUPTÍKOVÁ ZAMLUVILA PŘEDBĚŽNĚ CCA 35 MÍST, O TUTO AKCI JE VELKÝ ZÁJEM A BÝVÁ VELMI RYCHLE ROZEBRÁNA, PROTO SI PROMÝŠLEJTE, KDO BYSTE SE S DĚTMI DO PRAHY VYPRAVIL, ABYCHOM VSTUPENKY MOHLI POPŘ. POSTOUPIT DALŠÍM ZÁJEMCŮM- JISTĚ BY TO BYL NEVŠEDNÍ ZÁŽITEK A DIVADLO MINOR JE ÚŽASNÉ. AKCE BY SE KONALA 17.5.V PÁTEK, CENY VSTUPENEK JSOU ASI 100,- PRO DÍTĚ A 150,- PRO DOSPĚLÉHO.

8.4. d.ú. mat- do čtverečkovaného sešitu obrázky k příkladům na násobení

Zítra básnička zpaměti, v pátek opakujeme tématický celek z prvouky.

Divadlo "Mauglí" přeloženo na 29.5. - většina dětí má vstupné zaplacené.

17.4. proběhne volba do Školské rady+ potom konzultace pro rodiče- prospěch a chování, na začátku května proběhne ukázková hodina s dětmi " Co jsme se naučili..."- termín bude upřesněn

 

26.3.d.ú. ČJ uč. str. 116/1- opiš slova se slabikami dě,tě,ně a tyto slabiky ve slovech podtrhni.

ÚKOL PRO KRYŠTOFA : MAT FRAUS 2 PS STR. 8/2 a STR.9/6

PRO NEMOCNÉ: MAT UČ. STR. STR. 28,29,30 celé, geometrie do str.75.

ČJ uč. do str. 116- projít ústně cvičení, písemně na papír str. 112/2b, napsat svoji adresu jako se píše na obálku, str. 108/4b

písanka do str.4 Opakuj psaní i/í  a y/ý po měkkých a tvrdých souhláskách.

VE ČTVRTEK A PÁTEK JSOU VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY. V ÚTERÝ A VE STŘEDU PO VELIKONOCÍCH JE SBĚR PAPÍRU. V PÁTEK MÁME S NAŠÍ TŘÍDOU NOC S ANDERSENEM.

VŠEM PŘEJI KLIDNÉ VELIKONOCE, MAMINKY PŘEŽIJTE, JSEM S VÁMI :)))

25.3.d.ú. mat fraus2 PS str. 6/6. Úkol ze čtení z pátku budou děti vyprávět zítra při čtení.

Zítra odpoledne jsou velikonoční dílny od 13,00 do 16,00 hod.- kdo se zúčastní ( s družinou nebo s rodiči), vezme si s sebou peníze na školary- z vybraných peněz se platí materiál na výrobky, které si děti odnášejí domů.

Děti mají u sebe přihlášky na školu v přírodě a Noc s Andersenem, kdo ji neodevzdal( vyplněnou či nevyplněnou), prosím, ať ji přinese.

18.3. Dnes není d.ú.

12.3. d.ú. č.j uč. str. 105/13, 4 věty do ČJ D.

11.3. d.ú. mat str.18/4, do MD

Na příští pondělí si děti přinesou 2 vyfouklá vejce a připraví si knížku, ve které bude vodník- budeme ji potřebovat od 19.3. do 22. 3.Děti si knížky mohou nosit už nyní.

Spaní ve škole - NOC S ANDERSENEM- dne 5.4. od 18,00 hod., konec v 8,00 hod. 6.4., děti si převezmete u bočního vchodu.Bližší info na lístečcích, které dětem rozdám.

1.3. d.ú. PS PRV str. 27 dole, str. 28/3

Úkoly na prázdniny: ČJ str. 104/11 - 5 vět do ČJ D., mat str.20/2,3  a  26/4

Pro nemocné: MAT- OPAKOVAT + - DO 100 S PŘECHODEM PŘES DESÍTKU, Z MAT FRAUS DOPLŇOVAT CVIČENÍ PODLE VLASTNÍHO UVÁŽENÍ A PÍLE/ MŮŽETE DOPSAT CELOU uč./,umět vyřešit jednoduché slovní úlohy (zápis, výpočet, odpověď).

Písanka do str. 2.

ČJ - opakovat: psaní u,ů,ú, psaní i/í a y/ý po měkkých a tvrdých souhl., v uč. je diktát, který budeme psát během týdne po prázninách, projít si v uč. str. 106, jestli byste uměli odpovědět na všechny otázky.....

PRV- uč. do str. 35, přinést hodiny- pokud je nemáte ve škole- v PS viz. d.ú. zadaný dnes

 

28.2. d.ú. MAT str. 25/7- celý žlutý sloupeček.

Vybrala jsem od dětí ŽK, budu je mít u sebe přes jarní prázdniny.

26.2. D.Ú. ČJ str. 103/6, 3 věty do ČJ D.

POZOR! Ve čtvrtek není plavání- okres Mělník má prázdniny- děti si přinesou učení podle čtvrtečního rozvrhu.

25. 2. D.Ú. mat sestav 10 příkladů  z uč. str23/2 do MD  a vypočítej.

22.2. d.ú. ČJ str. 103/3, do čj d - dvojice slov podle vzoru

ÚKOLY PRO NEMOCNÉ DĚTI:

ČESKÝ JAZYK uč. do str. 103- ústně + písemné úkoly uvedené během týdne do čj d. KV- popiš několika větami zvíře, které znáš, aby ho poznali ostatní děti, písanka (nová- 2.díl) str. 1, opakujte psaní i/í  a y/ý po měkkých a tvrdých souhl., psaní u,ú,ů, rozdělení souhlásek.

MATEMATIKA- UČ. STR. 22, 23/1- nové učivo, 23/2- utvoř 10 příkladů, zapiš je a vypočítej do MD, str. 17,18 opakuj + do 100, G- str. 72/1,2, procvičuj přenášení a porovnávání úseček pomocí proužku papíru

PRV- opakování tématického celku podle otázek na str. 31, PS str. 25

- na úterý obrázky viz. 19.2. a připravte si hodiny z 1. třídy, budeme je opět procvičovat

V ÚTERÝ 26.2. BLESKOVÝ SBĚR STARÝCH MOBILŮ, PŘED NAŠÍ TŘÍDOU OD 7,45 hod. do 15,00 hod. Kdo nemá- nepropadá panice, kdo má víc, přinese víc :)))

 

21.2. d.ú. MAT  procvičit odčítání do 100 s přechodem přes desítku- dnes jsme začali novou látku.

V ÚTERÝ SBĚR STARÝCH MOBILŮ - KDO TAKOVÝ MÁ, PROSÍM, POŠLETE DO ŠKOLY. ZA 1 MOBIL ZÍSKÁME 3 BODY DO SOUTĚŽE RECYKLOHRANÍ.

Na pondělní HV- komu maminky dovolí- přinese si na kuchyňskou kapelu nádobí ( lžíce, vařečky, pokličky, hrnec, struhadlo)- raději starší modely :))), snad to přežijeme:)))).

Děkuji a chválím děti, které reprezentovaly naši třídu ve školním kole recitační soutěže: Verča, Viktorka, Kuba S., Michalka,Eliška.

Získali jsme 2. a 3. místo ( Eliška, Michalka). Eliška postupuje do oblastního kola do Slaného.

 

19.2. d.ú. prvouka PS str. 25/2- doplň správná slova, v pátek píšeme opakování témat. celku podle opakovacích otázek str. 31

Na příští týden si děti vystřihnou, shromáždí a přinesou do školy obrázky různých potravin( zdravých i nezdravých)- budeme lepit jídelníček a plakát pro zdravou a nezdravou výživu.Děkuji, že dětem pomůžete.Obr. budeme potřebovat na 26.2. POPŘ. dejte dětem reklamní letáky z obchodů- něco si nastřiháme.

18.2. d.ú. mat uč. str. 17/2, utvoř 10 příkladů, napiš do MD, vypočti

15.2. d.ú. písanka- dopsat poslední stránku

ÚKOLY PRO NEMOCNÉ: čj- OPAKUJEME měkké a tvrdé souhlásky- pravopis, popis domu uč. str. 100-102- do ČJ D 5 vět - popsat svůj dům+ nakreslit obrázek, dopsat písanku až do konce.

MAT- opakujeme + do 100 s přechodem desítky uč. do str. 16, GEOMETRIE- porovnávání úseček- str. 71 ( PRÁCE S PROUŽKEM PAPÍRU, PŘENÁŠET DÉLKU ÚSEČKU)

PRV- uč. do str. 29, PS do str. 24, na konci příštího týdne píšeme opakování viz. str.31- doplňovací cvičení

Divadelní představení Mauglí bude přesunuto, termín je v jednání, vybrané vstupné mám uložené v trezoru.

V jednání je škola v přírodě , termín 17.- 21.6., cena cca 2550,- (ubytování, jídlo, pitný režim, doprava,noční hlídač, jednodenní celodenní netradiční zábavný program s noční hrou, místo: Svratouch u Hlinska v Čechách- rekreační středisko Naděje, bližší info během příštího týdne, platit možno i na 2- až 3 splátky

 

25.1. d.ú. na příští týden- chřipková epidemie- děti jsou doma viz. rozhodnutí ředitele

ČJ-uč. str.97/2 do ČJ D.

str.98/4 na papír, opakovat psaní ú,ů, psaní í/i a y/ý po měkkých a tvrdých souhláskách.

MAT- uč.str.7 celá, str.9 celá

Písanka str.24 dokončit, 25 a 26 celá, číst nahlas z jakékoliv knížky.

Prvouka uč. str.26,27- pročíst, umět ukázat jednotlivé části těla na sobě

PS STR.22 celá

Informace o chřipkové epidemii dostaly děti do ŽK( Lukáš ji nechal ve škole), ostatní rodiče nemocných dětí se mohou informovat na str. www.zsvelvary.cz nebo stránkách naší třídy v přehledu akcí.V případě jakýchkoliv nejasností mi pošlele e- mail nebo zavolejte přímo do kanceláře školy.

24.1. d.ú. MAT PS str. 6/5

Úkoly pro nemocné : č.j. opakujeme psaní i/í a y/ý po měkkých a tvrdých souhláskách uč. do str. 97- projděte cv. ústně, 97/2 na papír, PS STR. 20/5,6

Čtěte nahlas Zz jakékoliv dětské knížky.

Písanka - do str. 23

MATEMATIKA- Fraus PS doplňte 5 různých cvičení podle svého výběru, Mat velká 2. díl do str. 6, opakujte + a - do 100 bez přechodu desítky a +a- do 20 s přechodem desítky( na rychlost)

Prvouka- uč. Lidské tělo- umět pojmenovat základní části těla a vědět k čemu slouží.........

Chybí 13 dětí- jen opakujeme.

 

22.1.dú čj uč. str.97/1 podle zadání a) a b).

Bodové hodnocení opakování z prvouky  28-25....1, 24-21....2, 20-17...3, 16-13...4, 12 a méně.....5.

Celkem psalo 22 dětí, z toho 9 jedniček, 8 dvojek, 1 trojka, 4 čtyřky.

21.1. d.ú. mat uč. FRAUS barevný sloupeček str.38 - do MD opiš 10 příkladů a vypočítej je

18.1. d.ú. mat PS FRAUS str. 47/4 a 48/5

PRO CHYBĚJÍCÍ DĚTI:matematika- uč. str. 77/4,5,7,8, str. 76/celá bez cv.8, Fraus PS str.20/31, 21/35, 22/7, 30/7. Máme 2. díl matematiky.

český jazyk uč. str. 95- 96, projděte cvičení ústně, naučte se tvrdé a měkké souhlásky zpaměti, opakovali jsme učivo za 1. pololetí, ve škole máte připravené papíry s opakovacími úkoly, vyzvedněte je pro své děti

prvouka- uč. str. 24,25+ ps dvě stránky  Zima

písanka do str. 22

Rodiče, kteří neomluvili své děti celý týden,nechť tak neprodleně učiní. Máme povinnost ohlásit neomluvenou absenci viz. školní řád.Stačí poslat e mail, zavolat do školy nebo poslat on line omluvenku.  

17.1. d.ú. písanka str. 22 - ke každému písmenku napiš 3 slova

16.1.d.ú ČJ učebnice - opiš větu a u podtrhaných slov vyznač hláskovou a slabičnou stavbu. Zopakuj si tvrdé souhlásky.

VE TŘÍDĚ MÁME VEŠKY - PROHLÉDNĚTE DĚTEM HLAVY- PREVENTIVNĚ MYJTE VLASY  VHODNÝM PŘÍPRAVKEM.

15.1. d.ú. mat PS FRAUS str. 17/20  dva sloupečky opsat do MD a vypočítat.

14.1. dnes není písemný úkol

11.1. d.ú. čtení- čítanka str. 83-5, nahlas číst, umět vyprávět, mat str. 77/2

Přihlášené děti začínají jezdit na plavání 7.2., všichni dostali papírek s informacemi.

30.1. jedeme do velkého divadla do Prahy, vstupné je 80,-Kč.

Příští týden píšeme opakování z mat, čj a prv.

20.12. d.ú. čj - do čj d jsme si napsali slova: proud, soudek, kroutí, automat, klaun a doma tužkou vyznač hláskovou a slabičnou stavbu

Úkoly na prázdniny: ČJ uč. str. 92/4a do čj d, MAT velká str. 63/6, 66/3

Dnes jsme pekli svícny- ryby. Hezky jsme se vyřádili :)) Moc děkuji všem maminkám a babičkám, které si přivstaly a zadělaly dětem úúúžasná těsta: p. Kaderová, p. Kuptíková, p. Stachová, p. Pekárková- babička, p. Lincová, p. Hájková, p. Černá, p. Šmahelová.

Děkuji také rodičům Šachovým za světýlka na stromeček.

A také moc děkuji paní asistentce Kovaříkové, která mi celé dopoledne vydatně pomáhala, aby si pečení všechny děti užily a nic se nikomu nestalo. Ještě teď( pozdě odpoledne),  voní celá škola a všichni se mlsně olizují........

DĚKUJI VÁM VŠEM, milí rodiče, za podporu a pomoc, za důvěru i kritiku a přeji Vám krásné Vánoce, hodně klidu, pohody, štěstí, zdraví a radosti z dětí v celém novém roce 2013 :))).

18.12. d.ú. mat 2 sloupečky příkladů se závorkami z uč FRAUS

Na pátek si děti přinesou do školy hrneček na čaj, kdo chce trochu cukroví, učení nemusí nosit. Konec vyuč. v 11,20 hod.

Ve čtvrtek 1. a 2. hodinu pečeme z vánočkového těsta, 3. a 4. hodinu máme matematiku a český jazyk.

17.12. d.ú. čj- doplň ú,ů

14.12. d.ú mat velká str.86/8 + písanka str.19, 2 řádky

13.12. d.ú. MAT PS FRAUS str.29/1 celé- doplň výsledky.

POZOR!!! 21.12. KONČÍ VYUČOVÁNÍ JIŽ V 11,20 HODIN.NAPOSLEDY JDEME DO ŠKOLY 21.12.- DĚTI SI VEZMOU

TV

NA VYPRÁNÍ (uŽ MŮŽOU VE ČTVRTEK). NA DNY 3. A 4.1. 2013 VYHLÁSIL ŘEDITEL ŠKOLY ŘEDITELSKÉ VOLNO. Děti přijdou po vánočních prázdninách do školy 7.1. 2013.

 

12.12. bez d.ú.

11.12.Dú ČJ uč. str. 89/2, dvě dvojice slov- 4 věty s těmito slovy utvoř a napiš do ČJ D.( vymýšlej jednoduché věty se slovy, která umíš bezpečně napsat).

ÚKOLY PRO NEMOCNÉ na celý týden OD 10.12. DO 14.12.

český jazyk- uč. str.81-85 ústně ( přečíst, doplnit úkoly), písemně str. 82/2 do čj d ( na str. 87 je celkový přehled úkolů, které by děti měly zvládnout samostatně). NOVÉ UČIVO: Dělení hlásek  na samohlásky a souhlásky- zatím jen samohlásky dlouhé a krátké- umět je vyjmenovat a označit pod písmenemve slově kroužkem- uč.str. 89-90, ps STR. 17CELÁ, 18/2

MAT- uč. velká str. 56 bez cv.3, 4/56 do MD, str. 57/6,7,8, str. 58/3,4

G- str. 86- úsečka- nové učivo

fraus učebnice str. 34 ústně, str. 35/barevné příklady do MD,STR. 36 ÚSTNĚ + 1 SLOUPEČEK BAREVNÉ PŘÍKLADY DO MD, PS FRAUS str. 24/4,5, str. 25/8,9,11

PRV UČ. str.21,22- zaměřit se na silně vytištěná slova, vědět, co znamenají, 23- opakování, PS do str. 18

PROSÍM, NEPODCEŇUJTE NOŠENÍ RUKAVIC, ČEPIC A ŠÁL DO ŠKOLY. DÁVEJTE JE DĚTEM, I KDYŽ JE VOZÍTE DO ŠKOLY AUTEM- OBČAS CHODÍME NA VYCHÁZKY A DĚTEM JE ZIMA.POKUD BUDE SNÍH, BUDEME VENKU PŘI TV SÁŇKOVAT- VYBAVTE DĚTI VĚCMI NA PŘEVLEČENÍ.

"VÁNOČKY" BUDEME PÉCT 20.12. 2012 RÁNO 1. a 2. HODINU- VÝROBKY DĚTI PŘINESOU DOMŮ.MAMINKY, KTERÉ JSOU OCHOTNÉ ZADĚLAT NÁM TĚSTO PROSÍM, ABY SE PŘIPRAVILY NA TENTO DEN :))) MOC DĚKUJI :))))

NAPOSLEDY JDEME DO ŠKOLY 21.12.- DĚTI SI VEZMOU TV NA VYPRÁNÍ (uŽ MŮŽOU VE ČTVRTEK). NA DNY 3. A 4.1. 2013 VYHLÁSIL ŘEDITEL ŠKOLY ŘEDITELSKÉ VOLNO. Děti přijdou po vánočních prázdninách do školy 7.1. 2013.

7.12. naučit se zpaměti básničku Vánoční stromeček čítanka str.61

4.12. dú čj uč. str. 88/1a 

ÚKOLY PRO NEMOCNÉ na celý týden: český jazyk- uč. do str. 81 ústně, do čj d písemně 88/1a, PS do str. 16

matematika uč. str. 52 celá, 53/1,4,5, str. 54, 55 celá- nové učivo

FRAUS UČ. STR. 29 ÚSTNĚ OPAKOVÁNÍ, DO md str. 31/ 4 2 sloupečky.

Geometrie- PS fraus str. 46, 47

PRV PS do str. 16- doplnit + uč. do str.20, pročíst, umět vysvětlit pojmy, které jsou silně vytištěny

Brzy se uzdravte- chybí vás hodně, zítra vás tu bude hledat čert a mikuláš :)))

 

27.11. dú PRV  str. 14/1 a str.15/2

26.11.d.ú. čj - napiš 5 slov významem podřazených ke slovu  MĚSÍCE a RYBY ( 2 sloupečky) do ČJ D.

Úkoly pro chybějící děti na celý týden: MAT +- DO 100 - DESÍTKY -uč. str. 48 celá, str. 49/1,2,3,5 str.50 celá, str.51 celá, Geometrie str. 84,85 celé

MAT FRAUS uč.- procvičovat ústně: str. 30-32, dú do MD str. 32 barevný sloupeček

PS FRAUS- STR. 16/ 14,17

čESKÝ JAZYK- OPAKOVÁNÍ- SLOVA VÝZNAMEM NADŘAZENÁ, PODŘAZENÁ, SOUŘADNÁ, OPAČNÁ- VIZ. STR. 74-77, NOVÉ UČIVO: SLABIKA ( cíl- umět rozdělit slovo na konci řádku s použitím dělící čárky, vědět, že jednoslabičná slova se nedělí),KV- popisujeme zvíře- podobně jako na str.73- několik vět, zdůraznit nejdůležitější znaky.

PS STR. 14 + ČTENÍ NAHLAS Z JAKÉKOLIV KNÍŽKY DOMA.

PRV- UČ. STR. 21,22, NA STR. 23 PROJÍT OTÁZKY, ZKUSIT ODPOVĚDĚT

2.12. PŘIPOMÍNÁM ROZSVĚCENÍ STROMU OD 17,00 HOD. NA NÁMĚSTÍ, DĚTI, KTERÉ ÚČINKUJÍ, PROSÍM O SRAZ PŘED VCHODEM NA MĚSTSKÝ ÚŘAD V 16,15 HOD.

 

23.11. Dnes není d.ú.

20.11.d.ú. písanka str. 15, cvičení hruška- přepsat 3 krátké hádanky.Hlasité čtení z čítanky- str.51. Zvládneš krátce vyprávět o čem jsi četl?

Děti, které jsou nemocné: MAT  STR.45,46,47+ NAUČIT PODLE STR. 41 CO JE SČÍTANEC A SOUČET, CO JE MENŠENEC, MENŠITEL A ROZDÍL.

Umět si poradit s úkolem: Urči součet č. 8 a 5 nebo urči rozdíl č. 15 a 7.

Umět počítat do sta po desítkách, po jedné, vědět, které číslo je hned před, před, hned za  a za nějakým číslem, které č. je větší, které menší, ukázat číslo na číselné ose.

Geometrie- bod str. 83,84

Český jazyk- slova významem podobná- souřadná, slova významem nadřazená a podřazená- procvičuj  v uč. str. 67-71. KV- UMĚT POSAT JEDNODUŠE ZVÍŘE CV. STR. 72-73.

Písanka do str. 15.

¨PRV- vztahy v rodině- sourozenci, rodiče, prarodiče, bratranci, sestřenice, strýčkové, tety,.....společné oslavy, zvyky.

 

DO 23.11. SE SBÍRÁ STARÉ ŽELEZO DO KONTEJNERU NA ŠKOLNÍM DVOŘE- PENÍZE PŮJDOU NA POMOC ŠKOLE V AFRICE.

19.11. d.ú. mat uč. Fraus str. 25- 10 příkladů opsat a vypočítat.

13.11.d.ú. Mat FRAUS uč. str. 22 cv. 4 - 2 sloupečky do MD - místo rámečků doplň správná čísla a příklady napiš a vypočítej.

Dnes jsme psali čtvrtletní opakování z matematiky. Výsledky: Psalo 21 dětí. 8 dětí má 1, 10 dětí má 2, 3 děti mají 3. Děti, které nejsou ve škole si opakování napíší, až se vrátí po nemoci.

12.11. d.ú. na papír si připravit podobný rodokmen jako je v učebnici č. j. str. 65

Děti psaly opakovací písemku za 1. čtvrtletí z českého jazyka. Bude k nahlédnutí na třídní schůzce.Zde přehled výsledků:

Psalo 22 dětí. Z toho mělo 10 dětí 1, 7 dětí 2, 3 děti 3, 1 dítě 4, 1 dítě 5. Dětem, které měli 3-5, doporučuji doma více opakovat, protože se ukazuje, že opakování ve škole jim nestačí. Učivo 2. třídy není náročné, je na něj dost času a stále dokola ho opakujeme. Pokud už nyní děti nezvládají, budou mít v budoucnu zřejmě problémy se zvládnutím učiva.

Součástí opakování byl diktát. Psali jsme znovu ten samý diktát, který je v učebnici na str. 59( upozorňovala jsem na něj viz.dole 6.11.) a psali jsme ho při hodině do sešitu a pak jsme si ho opravovali ještě jednou společně. Přesto nedopadl nejlépe!8 dětí mělo 1, 8 dětí mělo 2, 3 děti měly 3, 2 děti měly 4, 1 žák měl 5.

9.11. dú mat str. 84 - procvičujeme psaní velkých tiskacích písmen na označování bodů do geometrie. Píšeme tužkou číslo 3. Prosím, aby ji všechny děti měly v penále ořezanou. Geometrii míváme v pátek.

SBĚR PAPÍRU SE BUDE KONAT 20. A 21. 11. V OBVYKLÝCH HODINÁCH.

 

8.11. dú matematika Fraus str.21/5, 2 sloupečky opsat a vypočítat do MD.

VE ČTVRTEK 15.11. JE OD 15,00 hod. třídní schůzka od 15,00 hod. Ve třídě budu už od 14,00 hodin, kdo chce a může přijít dřív, jsem k dispozici- půjde především o prospěch v prvním čtvrtletí.

OD DĚTÍ,KTERÉ JSOU PŘIHLÁŠENÉ NA PLAVÁNÍ, VYBÍRÁM 1000,- Kč zálohu ( nebo podle domluvy v listopadu 500,- a v prosinci 500,- Kč.)

6.11. dú čj učebnice str. 62/2, tři věty do čj D. Můžete se připravit na diktát  viz. učebnice str. 59. Budeme psát čtvrtletní opakování z mat, čj a prv. PŘEHLED UČIVA, KTERÉ MAJÍ DĚTI ZNÁT V 1. ČTVRTLETÍ: Čj- abeceda- seřadit slova, druhy vět- poznat, označit určitý druh věty, rozhodnout, jestli jde o větu tázací ano-ne, přepis věty, znalost psacích tvarů písmen.

Mat- +- do 20 bez přechodu i s přechodem desítky, porovnávání čísel- výsledků, nerovnice, orientace na číselné ose, poznávání geom. těles, přímé, lomené, křivé čáry, slovní úlohy na +,- do 20.

PRV- ZNAKY PODZIMU, MĚSÍCE, DRUHY ZELENINY A OVOCE, ČÁSTI ROSTLIN, STROMŮ, KEŘŮ, ČÁSTI TĚLA ŽIVOČICHŮ

P R O S Í M, K D O MÁTE MOŽNOST, DEJTE DĚTEM VÍČKO OD RAMY NEBO JINÉHO TUKU ( JEN VELKÉ a kulaté) NEBO KULATOU KRABIČKU OD SÝRŮ- ČÍM VÍCE, TÍM LÉPE- PLATÍ DO ODVOLÁNÍ- POTŘEBUJEME NA MATEMATIKU NA VYVOZOVÁNÍ ČÍSEL DO STA. Děkuji.

5.11. dú MAT str. 31/5 doplň správná znaménka.

 

30.10. dú písanka str. 11 5 řádků psacími písmeny pod obrázky

29.10. dú MAT PS str. 27/5 vybarvi           ZÍTRA SE DĚTI FOTÍ -  VÁNOČNÍ SADY

24.10. dú  mat PS str. 26/1 a 26/3.  Písanka str 10 cv. jablíčko. Ke každému obrázku napiš jen jednu větu.

23.10. Úkol z českého jazyka, dokončit 3 přací věty, napsat je do ČJ D

Zítra je Den zvířat, ale děti si berou učení podle rozvrhu. Děkuji všem rodičům, kteří dali dětem zeleninu nebo ovoce na výstavu do třídy.

Budeme pokračovat ještě po podzimních prázdninách.

Některé děti stále nemají 30cm pravítko na rýsování- učíme se rýsovat podle pravítka. Když ho nebudou nosit, budete  muset trénovat rýsování doma. Mám 2 rezervní, ale dnes je nemělo 7 dětí. :((((((

22.10. Dnes bez úkolu

18.10. dú. mat str. 25/5, NAUČIT ZPAMĚTI čítanka str. 28 Podzim je tu zpátky NA ÚTERÝ 23.10.

PŘÍŠTÍ TÝDEN BUDE PROJEKTOVÝ DEN ZVÍŘAT, PŮJDEME NA BESEDU- vybíráme 20,- Kč. Děti, které budou vystavovat nějaké zvířátko prosím, aby ho přinesly ráno ve středu do přízemí do pavilonu.

UŽ NESBÍREJTE KAŠTANY- SBĚR JE UKONČEN.

NA PONDĚLÍ NEPOTŘEBUJEME "ŽIVOU" HOUBU- BUDEME JI JEN VYRÁBĚT Z PAPÍRU.

16.10. dú čj uč. str. 44/9-  věty poskládej a napiš do čj d( NĚKOLIKRÁT JSME SLOŽILI VE ŠKOLE)

15.10. dú MAT PS str. 21/5 (v druhém sloupečku nad příklady napsat výsledky a pak porovnat

Pro Míšu: ČJ uč. str. 42-44, projdi cvičení, PS str. str.7, zítra str. 8/1

                M uč. str. 20/1,3a, 4, 5, str. 21/5,6 zítra str. 22celá

PRV uč. str. 12,13 přečíst, zopakovat, zapamatovat si silně vytištěná hesla, umět vyjmenovat příklady

 

11.10.dú číst nahlas čítanka str.26, umět vyprávět

NA VV A PV NA PONDĚLÍ SI DĚTI PŘES VÍKEND NASBÍRAJÍ LISTY ZE STROMŮ A PŘÍRODNINY NAPŘ. ŠÍPKY, BUKVICE, ŽALUDY, JEŘABINY, VĚTVIČKY, KOUSKY KŮRY .....APOD.

BUDEME LEPIT PANÁČKY NA VÝSTAVU DO MUZEA

 

10.10. d.ú. písanka str.7- cvičení třešně, na každý řádek tři slova.

NA VV A PV NA PONDĚLÍ SI DĚTI PŘES VÍKEND NASBÍRAJÍ LISTY ZE STROMŮ A PŘÍRODNINY NAPŘ. ŠÍPKY, BUKVICE, ŽALUDY, JEŘABINY, VĚTVIČKY, KOUSKY KŮRY .....APOD.

BUDEME LEPIT PANÁČKY NA VÝSTAVU DO MUZEA.

9.10. d.ú. mat sloupeček příkladů opiš do MD a vypočítej

8.10. dú ČJ uč. str.40/2 do ČJ D- OPIŠ JMÉNA A SEŘAĎ JE PODLE ABECEDY.

kalendář akcí- fotograf

4.10. dú mat PS 1 SLOUPEČEK PŘÍKLADŮ . Děti si mají popovídat s rodiči o tom, co kdo v rodině rád dělá ( o každém 1 větu).

NEZAPOMEŇTE V SOBOTU NA MARATON- BUDU VÁM FANDIT DO ROZTRHÁNÍ PLIC :)))))).

2.10. DÚ písanka str.5, tři řádky,   číst nahlas čítanka str.21

Upozornění na akci: 6.10. sobota- Školní maraton- bližší info viz. zsvelvary.cz

26.9. DÚ naučit se abecedu, matematika  PS, ČJ pracovní sešit- všechny úkoly jsou až na pondělí 1.10.

24.9. DÚ ČJ UČ  str. 26 cv. 1 opsat do sešitu ČJ  D

VE ČTVRTEK 27.9. JEDEME NA ŘÍP- Den státnosti viz. kalendář akcí

21.9.DÚ MAT PS str.10 cv.4  3 sloupečky

20.9.d.ú. čj PS str.1 CV.2 - OPIŠ OZNAČENOU ČÁST BÁSNIČKY.

Akce: Sbíráme umělohmotná víčka od lahví pro nemocnou holčičku Lucinku - odevzdáme je na sběrné místo. Lucinka za ně dostane peníze na léčbu své nemoci. viz. kalendář akcí

19.9. dnes bez úkolu   

Upozornění: pokud má dítě zdravotní potíže, je ve škole, ale nemůže cvičit, napište mu omluvenku a důvod do notýsku s vašim podpisem- omluvenky se evidují a sleduje se počet odcvičených hodin z důvodu klasifikace dětí z tělesné výchovy.

18.9: dú z učebnice ČJ do sešitu opsat a doplnit 3 věty podle skutečnosti.

Nabídka mimoškolní akce pro zájemce: 3.10. odpoledne odjezd ve 13,00 hod., zámek Libochovice, název "Země snů"- zábavné a dobrodružné osvobozování princezny probíhá v areálu zámeckého parku i uvnitř zámeckých prostor, vstupné 75,-Kč+ doprava rozpočítaná na počet dětí, příjezd ke škole v cca 16,00- 16,15 hod. Jako doprovod jedu já + p. vych. Ježková. Zájemci se neprodleně hlásí do 20.9.

15.9. dú Mat PŘÍKLADY V SEŠITĚ - MD.

14.9.DÚ ČJ uč. str.17/1, do ČJ D. Přinést obrázek zvířete ( z časopisu, plakátu,.......¨)- jedno jakého, i více- kdo má.Hanička, Nara - opraví čj š.

13.9. dú MAT PS str. 7/5 - 15 příkladů      SBÍRÁME KAŠTANY A ŽALUDY - zvážené a podepsané je můžete přinášet do školy.

12.9. Stejně jako loni i tento školní rok máme s dětmi úmluvu, že ve středu nebudou dostávat domácí úkoly.

         Vybíráme 50,- Kč na papírové utěrky a 150,- Kč na pomůcky na VV+PV  jako loni.

11.9. dú písanka str 1 cv. jablíčko - opiš říkanku.

10.9. dú mat PS str.6/3- vypočítej + z pátku úkol z prvouky. Ve čtvrtek je schůze rodičů v plénu ve školní jídelně od 15,30 hod., a potom u nás ve třídě 2.A .

6.9.dú čj učebnice str.8 cv.3 opiš 3 věty do sešitu ČJ D.

5.9. dú MAT PS str. 4, cv.2, prosím doplnit první str. v žk ( kdo ještě nemá) a na poslední stránce podpis rodičů - ideálně obou- že jste se seznámili se školním řádem

Pokud se někde změnily důležité skutečnosti jako např. změna zdravotní pojišťovny, bydliště apod., nahlašte mi to , prosím. ve škole nebo přepiště v osobním dotazníku, který pošlu po dětech domů ke kontrole. Děkuji.

Školní rok 2012/2013

Zdravím všechny děti a rodiče 2.A :)))))

PRÁZDNINY RYCHLE UTEKLY A V PONDĚLÍ SE SPOLU ZASE SEJDEME. Přivítáme se v naší třídě, seznámíme se s novými spolužačkami, povíme si, co hezkého jste prožili a co nás čeká v nejbližších dnech.

Vyvěsila jsem rozvrh, tak se na něj podívejte. Na rozdíl od minulého roku budeme mít už dvakrát do 12,35 hod. A to v pondělí a v úterý.

V pondělí 3.9. budete ve škole do 8,45 hod.= 1 vyučovací hodinu. V úterý 4.9. už budete mít 5 vyučovacích hodin, skončíte ve 12,35 hod. A dále podle rozvrhu.

V pondělí si neberte aktovky a batohy. V úterý si je už vezměte a do nich si nezapomeňte připravit penál s tužkou, perem, gumou, ořezávátkem. Také si vezměte fixy, pastelky, nůžky a sešity, které jste si měli přes prázdniny opatřit. Nezapomeňte si je obalit.

Samozřejmě si přineste svačinu a pití. Postupně si přinášejte věci na tělocvik a výtvarnou výchovu. Ve čtvrtek budeme mít tělocvik. Když bude hezky , budeme chodit ven = boty na hřiště. Když bude pršet = boty do tělocvičny s bílou podrážkou.

Rodiče, domluvte se s dětmi, kdy budou chodit na obědy a do družiny. Vysvětlete jim to . V jídelně i družině musí být přihlášeny. Najděte čip do jídelny z loňského roku a nezapomeňte ho dětem přidat do tašky. V pondělí, prosím, vyplňte tabulku pro tento týden s docházkou na oběd a do družiny, která bude před naší třídou.

Těším se na další společný rok a přeji i Vám pevné nervy a spoustu radosti prožité s vašimi dětmi.

 

 

 

10.6.  UVÁDÍM TYPY SEŠITŮ, KTERÉ BUDOU VAŠE DĚTI POTŘEBOVAT VE DRUHÉ TŘÍDĚ

            č. 512- 4x, č. 513- 4x, č.440- 1x, malý obyčejný notýsek, čtverečkovaný sešit s velkými čtverečky 1x1 cm, notový sešit

            - kromě sešitů : lepidlo na papír malé ve špalíčku, vodovky, tempery, voskovky,pastelky, modelínu, tužku č. 2, pero, gumu, ořezávátko, nůžky, pravítko 30 cm,  fix na  mazací tabulku, mazací tabulku,stavebnici, barevné papíry, obaly na učebnice, přezůvky, věci na tělocvik.....

VĚCI, KTERÉ JSOU POUŽITELNÉ Z PRVNÍ TŘÍDY, nevyhazujte a připravte je dětem na příští rok. Je zbytečné kupovat úplně všechno nové.,00